Як грати на гітарі джаз


Отже, ти вирішив стати джазовим гітаристом? Що ж, май на увазі, що піднятися від підніжжя високої гори до її вершини не так-то просто. Навіть досвідченому рок-гітаристу, що вирішив грати джаз, доведеться докорінно переучуватися, працюючи на межі своїх можливостей. Але не можна сказати, що це зовсім вже неможливо. Крок за кроком просуваючись по вказаному нижче шляху, ти зумієш через кілька тижнів зійти за джазового гітариста.

1.


Постарайся освоїти рівне звучання. У більшості джаз-банда музика звучить рівно, чисто, іноді служачи фоном або театральним номером, але завжди вишукано. Гітара з посиленням або спотвореннями зіпсує подання. У джазового гітариста повинні бути чітко помітні всі струни.

2.


Досконало вивчи гриф інструмента. Потренуйся в програванні гам. Ти повинен навчитися моментально знаходити потрібні лади, щоб підтримати розпочав музичну фразу лідера чи провідного вокаліста.

3.

Розберися зі значенням різних видів акордів. Скажімо, «збільшена квінта» або «витриманий» акорд - це всього лише назви звичайних акордів з додатковими однією або двома нотами. Звичайно, необов'язково ставати експертом в області співзвучання, але оволодіння чимось крім акордів соль-мажор і до-мажор сприятиме твоїй джазової кар'єрі.

4.

Не зупиняйся на хроматичної гамі і пентатоніці. Звичайно, ці гами залишаться базовими у твоїй роботі, але для джазової гітари необхідні й інші ноти. Як правило, джазовий гітарист балансує на вузькій грані між новизною і дисонансом. При цьому навіть потенційно дисонує нота, яка прозвучала в потрібному місці, збагачує джазові рифи.
{LikeAndRead}

5.

Опануй «базовий капітал» джазу. Наприклад, візьми простий перехід від ля до сі з дозволом на сі. Зіграй його як що складається з трьох нот фразу, піднімаючись від ля до ля-дієз (вона ж сі-бемоль) і, нарешті, до сі. Фраза прозвучить як «так-так-так», ковзна вгору з дозволом на сі. Використовуй різні базові рифи зразок цього, і у твоєї гітари з'явиться даний джазове звучання.

{/LikeAndRead}