Як ліпити горщики


Гончарство - робота чорна, але захоплююча. За допомогою гончарного кола ви можете надати горщика будь-яку форму за своїм бажанням.

1.


Візьміть достатній для роботи грудку глини. Наріжте його шарами за допомогою струни, щоб перевірити, чи немає в ньому сторонніх вкраплень. Зліпити його знову і замісіть якомога ретельніше. У результаті має вийти однорідний кулю пристойного розміру.

2.


Перед запуском гончарного кола візьміть губку і змочіть нею поверхню кола. Тримайте губку і відро води під рукою.

3.

Сядьте і запустіть коло з не надто високою швидкістю. Але не кладіть поки туди глину. Виберіть підходящий момент, щоб приліпити грудку рівно і точно в центрі кола.

4.

Коли момент вибраний, розрахованим рухом приліпите глину в центральній точці. Як тільки ваші руки торкнуться глини, починайте надавати виробу потрібну форму. Час від часу зволожуйте глину, щоб ліпити було легше. По суті, ваші руки як би передають грудки глини ваші задуми. Найменший рух пальців висловлюється зміною форми вироби, тому будьте гранично обачні.
{LikeAndRead}

5.

Як і раніше притримуючи виріб, опустіть великі пальці на його верхівку. Таким способом ви оформите горлечко. Тут глина особливо чутлива до дотиків, тому працюйте дуже акуратно. Ширину горлечка вибирайте самі, але занадто широким робити його небажано. Коли отримано горлечко потрібної форми і глечик практично готовий, за допомогою вологої губки зробіть поверхню і краї більш гладкими.

6.

Все в порядку? Ви впевнені? На жаль, практика показує, що перша дюжина горщиків виходить не надто вдалою. Хоча часом той чи інший примірник навіть дивує своєю оригінальністю. Тим не менше, робота закінчена. Зупиніть коло. Тепер за допомогою спеціальних пристосувань потрібно зняти тільки що виліплений горщик цілим і неушкодженим. Поставте його в сторонці і почекайте, поки він висохне. Після цього його можна розфарбувати або відразу відправити у піч для випалу.
{/LikeAndRead}