Як намалювати портрет


Намалювати портрет досить просто, якщо рухатися крок за кроком. Ось як це треба робити.

1.


Приготуйте все необхідне для роботи. Зберіть в добре освітленому місці фарби (акрилові, масляні або акварель), полотно чи папір, а також олівці і кисті, щоб все це було під рукою.

2. Встановіть модель або фотографію моделі так, щоб у процесі роботи вам було зручно переводити погляд з неї на малюнок і назад. Перед тим, як використовувати фарби, накидайте силует моделі олівцем. Бажано уникнути стирання і підчищення: при цьому великий ризик пошкодити полотно або порвати папір.

3.


Вирішіть, звідки почати. Виберіть що-небудь простіше, наприклад, фон або одяг моделі.

4.

Щоб передати тональність шкіри моделі, використовуйте змішування фарб, особливо при опрацюванні переходів від світла до тіні. Зобразивши начорно особа, переходьте до волосся. Окресліть їх загальну форму, а потім знову зосередьтеся на обличчі. Поступово додавайте все дрібніші деталі, особливо навколо очей.
{LikeAndRead}

5.

Щоб відтворити риси обличчя моделі і тон шкіри, накладайте нові шари фарби, додаючи і змішуючи кольори і домагаючись тим самим глибини і точності. Продовжіть деталізувати промальовування волосся за допомогою контрастів світла й тіні.

6.

Тепер перейдіть від особи до інших ділянок портрета, в тому числі до тла і одязі. Додавайте деталі за допомогою чітких і точних барвистих мазків.

7.

Поверніться до обличчя і за допомогою розрахованих торкань пензлем нанесіть світлі і темні тони, які пожвавлять портрет, надавши йому більше глибини. Подумайте про пом'якшення або згладжуванні обрисів різних по тону ділянок шкіри.
{/LikeAndRead}