Як очистити кисть від фарби


І любителі, і професійні художники залишають після своєї роботи однаково брудні кисті. А так як на їх придбання зазвичай витрачається чимало грошей, то варто навчитися правильно очищати і зберігати кисті після їх використання. Якщо ви залишите кисть брудною, то вона деформується і, швидше за все, нею вже не можна буде працювати, а це означає, що доведеться витрачати гроші на купівлю нової. У цій статті описано, як очистити кисть і продовжити її життя.

1.


Якщо ви тільки що використовували вододисперсійні фарби, то очищення буде досить простим. Підставивши кисть під струмінь води, змийте з неї якомога більше фарби. Злегка потріть кисть руками, очищаючи її щетину. Тепер наповніть ємність теплою водою, додайте мило, опустіть кисть у воду і прополощіть її, злегка стискаючи щетину. Потім знову промийте під теплою проточною водою. Після цього пройдіться по кисті щіткою або гребінцем для того, щоб розділити її щетинки. Ось тепер можна просушити кисть на паперовому рушнику, а після повного висихання - забрати на зберігання.

2.


Якщо ви працювали з фарбами на масляній основі, то на очищення доведеться витратити більше сил і часу. По-перше, видаліть з кисті якомога більше фарби, акуратно витерши її об край банки з фарбою або ганчірку. Вам знадобиться розчинник, щоб видалити фарбу повністю. Уайт-спірит цілком згодиться для цього. Наповніть ємність розчинником. Не забудьте надіти пару рукавичок, щоб захистити руки. Потім опустіть кисть в розчинник і потріть її щетину руками. Можливо, знадобиться замінити розчинник і повторити процедуру кілька разів раніше, ніж фарба змиється повністю. Використовуючи щітку або гребінець, розділіть щетинки. І, нарешті, промийте кисть у воді з милом, як описано в п. 1. Ще раз розчесавши щетинки, залиште кисть висихати в горизонтальному положенні.

3.

Життя кистей можна продовжити, якщо видаляти фарбу відразу ж після роботи і зберігати інструменти в горизонтальному положенні. Ніколи не ставте кисті в тару щетиною вниз. І, нарешті, купуйте кисті гарної якості - такими інструментами легше працювати і прослужать вони довше. Це не той випадок, де доречна економія коштів.
{/LikeAndRead}