Як писати олійними фарбами


Олійними фарбами писати важче, ніж аквареллю або акриловими фарбами. Вам буде потрібно багато терпіння: накласти на полотно один шар фарби, дати висохнути і повернутися до подальшої роботи тільки через кілька днів або навіть тиждень. Однак якщо вам подобається, як виглядає картина, написана олією, ніщо вам не замінить масляних фарб. Наступні поради допоможуть вам навчитися користуватися олійними фарбами для створення власного шедевра.

1.


Підготуйте робоче місце. Встановіть мольберт і полотно в добре провітрюваному місці. Якщо ви збираєтеся малювати в приміщенні, відкрийте вікна або використовуйте вентилятор. Під мольберт покладіть ганчірочку.

2.


Налийте трохи розчинника в контейнер і відставте його в сторону. У другій контейнер налийте розчинника і розріджувача в пропорції половина на половину. Бажано налити їх в пульверизатор. В якості розріджувача більшість художників використовує лляне масло.

3.

Вичавіть на палітру кілька фарб і за допомогою спеціальної лопатки змішайте їх з розріджувачів, домагаючись бажаного кольору і щільності фарби.

4.

Накладіть на полотно перший шар. Подбайте, щоб він був тонким і зміг повністю висохнути через пару днів, і ви могли продовжити роботу.
{LikeAndRead}

5.

Для очищення кистей від фарби того або іншого кольору використовуйте розчинник. В кінці робочого дня не виливайте розчинник: фарба осяде на дно, і ви зможете використовувати розчинник знову, перелив його в інший контейнер. Залишки фарби залишаться в першому контейнері.

6.

Зберігайте полотна в надійному місці. Не забувайте мити пензлики в розчиннику, а потім водою і милом. Якщо розчинник мутніє, краще його викинути.

7.

З кожним наступним шаром використовуйте більше фарби і менше розчинника. Останній шар повинен бути самим «товстим», тобто повинен містити якомога більше масляної фарби.
{/LikeAndRead}