Як малювати олійними фарбами


Малювання олійними фарбами - заняття для терплячих і наполегливих. Один шар фарби може сохнути кілька днів або навіть тижнів, малювання вимагає копіткої праці і акуратності. Перш ніж приступити до малювання, ще раз адекватно оцініть ваші можливості, чи вистачить вам терпіння і старанності. Якщо все ж у вас вистачить терпіння освоїти наші уроки, в нагороду ви отримаєте буйство живих фарб і натхнення.

Підготовка всього необхідного

1.


Краще всього купити готовий набір для малювання. У нього входять масляні фарби, пензлі, полотна, розчинник і палітра, складені в зручний дерев'яний контейнер.

2.


Придбайте олійні фарби основних кольорів хорошої якості. Малювання - дороге задоволення, тому краще придбати декілька фарб хорошої якості, ніж купу фарб сумнівної якості. Вам в першу чергу знадобляться червоний, зелений, блакитний, білий і чорний.

3.

Купуйте кілька пензликів різної товщини. Зараз в магазинах є величезний асортимент як натуральних, так і синтетичних пензликів. Пензлики зі свинячої щетини підійдуть для промальовування дрібних деталей, більш м'які синтетичні і білячі кисті використовуються для створення силуетів. У більшості художніх магазинів вам запропонують набори пензликів для новачків. Пізніше, коли ви вже наберетеся досвіду, можете докупити необхідні кисті.

4.

Вам знадобиться розчинник для фарб. Підійде лляне масло холодного віджимання або художній скипидар. Якщо вам не подобається запах скипидару, можете придбати в магазині розчинник без запаху. Набравшись досвіду, можете поекспериментувати з соняшниковою, маковим і сафлорова олія.
{LikeAndRead}

5.

Також вам не обійтися без полотна і художнього ножа. Полотно має бути грунтований. Для початку підберіть слабкий полотно, він дешевший і на ньому вам буде зручніше малювати.

6.

Для зручності можете купити собі мольберт. Він дозволить малювати стоячи.

Малювання

1.

Відкрийте в кімнаті вікна. При роботі з масляними фарбами необхідна хороша вентиляція (спробуйте провести кілька годин в кімнаті, де тхне скипидаром). Непогано було б також включити вентилятор.

2.

Підкладіть шматок брезенту під полотно, це захистить підлогу від плям. Одягніть старий одяг.

3.

Встановіть мольберт на відповідну для вас висоту і закріпіть на ньому полотно.

4.

Приготуйте ємність з розчинником і ємність зі скипидаром. Розчинник повинен містити 2 частини скипидару і 1 частина масла.
{LikeAndRead}

5.

Підготуйте фарби. Видавіть невелику кількість фарб потрібних кольорів на палітру. Змішайте їх для отримання бажаних відтінків.

6.

Додайте розчинник у фарби. Чим більше розчинника ви додасте, тим тонше буде шар фарби, що необхідно для отримання півтонів.

7.

Намалюйте перший тонкий шар. У вас має вийти грубий начерк, не турбуйтесь щодо деталей, шар фарби повинен бути дуже тонким.

8.

Зачекайте поки шар висохне. Залежно від кількості розчинника, це може зайняти від декількох днів до декількох тижнів. Лише після цього можна приступати до малювання другого шару.

9.

Намалюйте другий шар, прорисовуючі кольору. Зазвичай під час малювання першого шару, художник позначає основні фігури, під час малювання другого - промальовує кольору, малюючи третій шар - домальовує деталі. Однак ви можете намалювати все за один прийом, все залежить від вас.

10.

Закінчивши малювати, ретельно промийте пензлика.

Завершення роботи

1.

Опустіть пензлика в скипидар, щоб промити їх.

2.

Якщо на вашій палітрі залишилися фарби, які ви ще збираєтеся використовувати, загорніть її в пластиковий пакет.

3.

Якщо фарби на палітрі вам більше не потрібні, очистіть її шматком ганчірки, змоченим у скипидарі.

4.

Ретельно очистіть пензлики скипидаром. Засохла фарба може зіпсувати пензлика.
{LikeAndRead}

5.

Покладіть фарби в надійне місце. Час від часу протирайте їх від пилу.
{/LikeAndRead}