Як малювати пастеллю


Пастель швидко стає улюбленим матеріалом багатьох художників. Ви можете малювати твердої або м'якої пастеллю, і вам зовсім необов'язково купувати дорогий набір, так як, працюючи тільки з звичайним набором у 12 кольорів, результат ваших старань буде нітрохи не гірше. Такі набори невеликі, їх легко можна взяти з собою і для роботи з ними не треба мати багато інших матеріалів. Навчитися працювати пастеллю дуже просто. Прочитавши нашу статтю, ви засвоїте основні принципи роботи з цим матеріалом.

1. Добре продумайте свій малюнок і зробіть начерк. Для ескізу буде потрібно альбом.

2.


Працювати слід у приміщенні, яке добре провітрюється. Можна використовувати вентилятор або очищувач повітря, або просто надіти маску. Хоча такі отруйні речовини, як свинець, у виробництві пастелі не використовуються, все-таки пастель містить деякі речовини, які не слід вдихати. Якщо потрібно прибрати надлишки матеріалу з паперу, який не здуває його, а використовуйте для цієї мети шматочок газети, який потім не забудьте викинути.

3.


Кінчиком пастелі малюють лінії, а стороною твердої пастелі або відламані шматочками зафарбовують велику площу.

4.

Спочатку наносять світлі кольори, потім - темні.
{LikeAndRead}

5.

Перший шар пастелі змішують з водою або спиртом.

6.

Слід уникати накладення занадто великого шару пігменту, регулюючи силу, з якою ви притискуєте пастель до паперу.

7.

Змішують перші шари пастелі і залишають бажані кольорові плями. Можна спочатку нанести на папір один колір, а потім - інший колір зверху. Це додасть малюнку глибини і яскравості кольору. Після нанесення двох кольорів поруч один з одним, їх м'яко протирають кульками пінополістиролу, шматочком паперу або пальцями, для отримання більш м'якого кольору. Однак уникають вже дуже інтенсивного розтирання.

8.

Наносять різні штрихи: петлі, лінії, точки та їх сполуки.

9.

На найцікавіші і найдрібніші деталі звертають увагу глядача, використовуючи сміливий перехід контрастів. Варто ризикнути і не боятися промальовувати дуже темні, дуже світлі або достатньо яскраві деталі.

10.

Можна запитати у знайомих. Напевно, знайдеться хтось з бoльшим досвідом роботи з пастеллю і хто зможе дати кілька слушних підказок.
{/LikeAndRead}