Як малювати руки


Зображення рук - одна з найскладніших завдань, коли ви малюєте портрет. Руки мають складної формою, але окремі деталі можуть бути спрощені і зображені лише кількома основними лініями і фігурами. Якщо все буде зроблено правильно, руки вийдуть реалістичними і витонченими.

1.


Визначте вірні пропорції рук по відношенню до всього тіла. Порівняйте розмір рук з розміром особи. Рука від зап'ястя до кінчиків пальців повинна бути приблизно такої ж довжини, як відстань від підборіддя до середини чола або близько того.

2.


Приділіть особливу увагу пропорції довжини пальців і долоні. Орієнтовно вони повинні бути однакової довжини. Пальці рідко бувають строго прямими. Вони знаходяться в природно зігнутому положенні. Навіть якщо пальці зігнуті, не забувайте про співвідношення їх розміру з долонею.

3.

Зверніть увагу на суглоби пальців і на те, як формується рука. На кожному пальці, окрім великого, по три суглоба, на великому пальці - їх два. Пальці можуть бути зігнуті в будь-якому з цих суглобів. Якщо рука стиснута в кулак або тримає який або предмет, кожен суглоб зігнутий під різним кутом.

4.

Визначте вірний кут нахилу зап'ястя. Цей суглоб може рухатися в будь-яку сторону. При русі або позірованіі між рукою і зап'ястям можуть виникати найрізноманітніші кути.
{LikeAndRead}

5.

Зображуйте руки просто. Використовуйте правильні пропорції і форми. Якщо руки не є центровим предметом картини, що не промальовувати їх занадто ретельно. Коли дивишся на портрет, руки рідко кидаються в очі.

6.

Тренуйтеся в малюванні рук якомога частіше. Створюйте ескізи своїх власних рук в самих різних позах. Переглядайте фотографії в журналах і каталогах і намагайтеся відтворювати пози рук моделей.
{/LikeAndRead}