Як малювати світло


Світло малюють і акриловими, і масляними фарбами. Робиться це майже однаково, але все-таки різниця існує. Акрилові фарби сохнуть дуже швидко, тому змішувати їх важко. Олійні фарби, навпаки, висихають дуже повільно, тому змішувати їх для передачі світла і тіні набагато легше. Щоб намалювати світле місце на картині, художник повинен виділити його, зобразивши навколишні його затінені і темні місця. Ось основні моменти цієї техніки живопису.

1.


Підготуйте всі матеріали для роботи. Встановіть об'єкт, який збираєтеся зображати, і уважно вивчіть розподілення на ньому світла і тіні. Зверніть увагу на те, звідки падає світло. Перед тим, як приступити до роботи, вивчіть кольору об'єкта, а також темні і світлі ділянки.

2.


Накидайте обриси об'єкта на полотні. Не вдаватися в деталі, зосередьтеся на великих формах і навколишній їхній контрастному фоні.

3.

Швидко, тонким шаром фарби накидайте начорно всі зображувані предмети. Ще не піклуйтеся про розмежування темних і світлих ділянок. Покрийте всі предмети на полотні рівним шаром фарб відповідного кольору.

4.

Тепер нанесіть на всі предмети більш густий шар фарби, що підходить до їх кольору. Починайте більш ретельно промальовувати контури об'єктів і деталі зображення.
{LikeAndRead}

5.

Використовуючи кисть поменше, приступайте до промальовування темних і світлих ділянок. На затінених ділянках колір повинен бути темнішим існуючого. Тобто, коричневий об'єкт в тіні повинен зображуватися більш темною коричневою фарбою, а блакитний - теж блакитний, але більш темною. Це може здатися очевидним, однак недосвідчені художники нерідко на самому початку кидаються зображати тінь, підмісивши до природного кольору чорну фарбу. Тим часом, кращий спосіб зобразити тінь - або підмішати до природного кольору ту ж фарбу більш темного відтінку (наприклад, до коричневої - темно-коричневу), або отримати відповідний колір шляхом змішування доповнюють один одного фарб. Це зробить забарвлення об'єкта більш насиченою і збереже його кольору, не надаючи об'єкту збляклий або брудний вигляд.

6.

Тепер підійшла черга яскраво освітлених ділянок. Там, куди падає білий світ, об'єкту слід надати ненасичений відтінок його звичайного кольору. Приміром, якщо зображуваний об'єкт має блакитний колір, наточити до чистої блакитної фарбі білу і потім нанесіть цю, світлішу, фарбу на полотно. На ділянках, освітлених теплішим, жовтим світлом, колір об'єкта повинен бути трохи світліше, тепліше за колірною гамою, ніж в іншому випадку. Таким чином, вам доведеться, ймовірно, додати до звичайного кольору легкий жовтий або помаранчевий відтінок. Дуже важливо при цьому розрізняти реальні кольори від тих, якими вони вам видаються.

7.

Нарешті, поверніться до картини і покажіть ділянки об'єкта, які висвітлені особливо яскраво. Швидше за все, вони будуть виглядати сліпуче білими або жовтими плямами.
{/LikeAndRead}