Як малювати


Багато людей стверджують, що не вміють малювати. Правда полягає в тому, що вони навіть не намагалися робити це. Потренувавшись, ви зможете навчитися малювати. Для цього потрібно якийсь час і багато практики, але в підсумку ви зможете намалювати майже будь-який предмет.

1.


Почніть тренуватися з простих предметів, наприклад, пляшок, коробок, контейнерів для їжі і м'ячів. Коли ви навчитеся малювати ці предмети, переходите до предметів з більш складними формами: рослинам і вазам з візерунками.

2. Вивчайте предмет, який ви хочете намалювати. Відзначайте форми, обсяги, кути і вигини. Визначте масу об'єкта. Витратьте кілька хвилин на вивчення предмета, перш ніж малювати його. Розглянемо, наприклад, просту вазу.

3.


Робіть чотири начерку одного і того ж предмета. На першому начерку намалюйте об'єкт однієї безперервної лінією, не відриваючи олівця. На іншому аркуші зробіть малюнок штрихами. Потім зробіть начерки предмета, розбивши його на невеликі частини. Нарешті, зробіть ще один ескіз суцільною лінією, але на цей раз не дивлячись на папір. З часом ви навчитеся бачити предмети як художник. Спочатку ваші малюнки будуть виглядати жахливо. Однак коли ви навчитеся визначати форми, обсяги та лінії предметів, якість малюнків помітно підвищиться. Тренуйтеся кілька тижнів.

4.

Малюйте дуже швидко. Не думайте занадто довго над малюнком. Робіть легкі, швидкі штрихи, або розбийте об'єкт на частини, додаючи потім лінії і деталі.
{LikeAndRead}

5.

Почніть малювати натюрморти, тобто кілька предметів одночасно. Коли ви малюєте відразу кілька об'єктів, вчіться розміщувати їх у правильних пропорціях по відношенню один до одного. Для цього подивіться на предмет, тримаючи олівець перед собою. За допомогою великого пальця виміряйте висоту об'єкта. Піднесіть олівець до наступного об'єкта і порівняйте його висоту з висотою попереднього об'єкта. Це дозволить вам визначити, наскільки другий об'єкт більше або менше першого. Таким же способом можна виміряти ширину предметів. Використовуйте цей прийом і для того, щоб намалювати різні частини одного об'єкта в правильній пропорції.
{/LikeAndRead}