Як зробити золоту фарбу


Багато видів наявної у продажу золотої фарби не виглядають, як справжній метал. Вони, звичайно, блищать, але не дуже реалістично. І хоча ніщо не зможе забезпечити такий же натуральний вигляд, як справжнє золото, власноруч приготована золота фарба здатна частково вирішити проблему. Все, що вам знадобиться - це золотий пігмент і речовину. Золоту фарбу можна використовувати для створення театрального реквізиту, що світяться манускриптів і багатьох інших виробів.

1.


Висипте невелику кількість пігменту на чисту рівну поверхню, наприклад, на скло або піднос. Дійте акуратно, оскільки пігмент може легко розлетітися в повітрі.

2.


Візьміть мастихін і зробіть з його допомогою невелику ямку в центрі купки пігменту. За допомогою піпетки або пляшки налийте в цю ямку трохи води. Пам'ятайте, що якщо води буде мало, завжди можна буде додати ще, але от якщо води буде багато, відлити її вже не вийде. Так що спочатку вливайте зовсім невелика кількість води.

3.

Приготуйте пігментну пасту. За допомогою мастихіна змішайте пігмент і воду. Акуратно роздавите всі грудки. Продовжуйте змішувати, поки не утвориться однорідна маса з консистенцією приблизно як у глазурі на поверхні торта. Щоб розчавити особливо наполегливі неподдающиеся пігменти можна скористатися скляним товкачем.

4.

Додайте сполучна речовина. Вибирайте сполучні речовини на водній основі, наприклад, акрилову смолу, гуміарабік (для акварелі) або навіть жовток курячого яйця (для яєчної темпери). Змішайте рівні кількості сполучної речовини і золотий пігментного пасти. Отримана золота фарба вийде більш яскравою, якщо використовувати повністю прозоре сполучна речовина, таке як акрил, і більш темною, якщо використовувати що-небудь на зразок яйця.
{LikeAndRead}

5.

Скорегуйте консистенцію фарби. Додайте кілька додаткових крапель води або сполучної речовини, поки не вийде саме та консистенція, яка вам потрібна. Тепер можете сміливо використовувати фарбу для своїх потреб, наприклад, для розфарбовування пляшок. Якщо фарба знадобиться пізніше, розкладіть її в герметичні банки.
{/LikeAndRead}