Як зробити камеру-обскура


Камера-обскура в перекладі означає «темна кімната», що цілком відповідає дійсності. Камера-обскура - це пристрій, який дозволяє світлу, відбитому від предмета, проходити крізь маленький отвір в тонкій стіні закритої кімнати. Завдяки маленькому отвору світло, який крізь нього проходить в кімнату, потрапляє на задню стіну кімнати так, що ми можемо бачити зображення предмета на її поверхні. Камера обскура може бути розміром з кімнату або невелику коробочку. Людське око - найкращий приклад такої камери. Зображення може бути відображене на плівку або записано на цифровий носій, а також на нього можна просто дивитися.

1.


За допомогою цвяха і молотка проробіть отвір в центрі дна 800-900 грамової жерстяної банки (наприклад з під кава). Після того, як ви пробили дірку, можете витягти цвях.

2.


На що відкривається частину банки з внутрішньої сторони прикріпіть білу цигарковий папір. Візьміть гумку і закріпіть нею папір і обв'яжіть нею банку.

3.

У коробці з-під взуття з одного боку проробіть отвір, діаметр якого буде на пару сантиметрів менше, ніж сама банку.

4.

У протилежній стороні коробки проробіть отвір близько 2 см в діаметрі.
{LikeAndRead}

5.

За допомогою скотча прикріпіть банку до коробки з внутрішньої сторони так, щоб пророблене в банку отвір визирало з великого отвору в коробці. За допомогою липкої стрічки обклейте всі місця, звідки може проникати світло, але при цьому отвір від цвяха не чіпайте.

6.

Закрийте коробку кришкою і обклейте її також липкою стрічкою, щоб не проникало світло.

7.

Перенесіть камеру в добре освітлене місце і виберіть предмет для перегляду.

8.

Піднесіть камеру отвором до очей, і ви побачите зображення предмета на цигарковому папері. Якщо у вас не виходить його побачити, то накрийте себе і камеру темним рушником або іншим щільним матеріалом, щоб не дати світлу проникати в камеру.
{/LikeAndRead}