Як зробити колаж своїми руками


Хоча на перший погляд може здатися, що колаж - це просто випадковий набір зображень, насправді він є офіційно визнаним напрямом у мистецтві. Він складається з добірки зображень, пов'язаних якийсь тематикою, є унікальною формою вираження і дає нескінченні можливості для втілення ідей. Не існує двох однакових колажів; вони розрізняються за рівнем складності, складом і естетичної привабливості.

1.


Визначте зв'язку. Яка єдина нитка з'єднає фрагменти вашого колажу? З його допомогою можна висловити почуття, проявити індивідуальність або представити політичні погляди. Зображення можна зв'язати за кольором або якої-небудь деталі на фотографії. Оскільки колаж - суто ваша особиста річ, зображення не обов'язково повинні мати очевидну зв'язок; вони можуть бути пов'язані якоїсь абстрактної темою, наприклад: «Те, що мене надихає».

2.


Підберіть матеріал. Колаж можна робити з самих різних картинок. Зберіть журнали, книги, роздруківки на принтері. Можна взяти тканину від старого одягу, дитячі приналежності або просто матеріал, який підходить за кольором. Дуже добре буде, якщо ви знайдете дрібниці, які підходять за змістом до вашого колажу, наприклад гудзики або наперстки. Не викидайте квитки, листівки та інші пам'ятні речі, вони теж згодяться.

3.

Виберіть деталі колажу. Виріжте фотографії і зображення, вони можуть бути різного розміру і форми. Якщо ви визначилися з концепцією, не соромтеся - втілюйте свої ідеї; ваш колаж ви робите, в першу чергу, тільки для себе. Отже, ви вже підібрали деталі для колажу, решта без жалю викидайте, щоб потрібні предмети не загубилися і не зіпсувалися.

4.

Додайте картинки на дошці для колажу. Візьміть вибрані зображення та спробуйте їх розташувати так, як вважаєте, вони найкращим чином будуть виглядати. Використовуйте міцну дошку, якщо у вас є важкі деталі. Можна розміщувати картинки за кольором, розміром, формою або згідно певною схемою. Спробуйте зробити це незвичайним чином, щоб взаємозв'язок між елементами стала унікальною. Якщо будете кріпити картинки, наприклад, кнопками, намагайтеся не пошкодити сусідні елементи, коли будете прилаштовувати їх.
{LikeAndRead}

5.

На завершальному етапі закріпіть ваш колаж. От ви розмістили всі елементи, тепер закріпіть кожен крапелькою клею. Зараз у вас є трохи часу, коли ви можете пересувати елементи. Якщо матеріал підстави колажу досить міцний, ви можете приклеєні деталі покрити шелаком або акриловим лаком. Такі лаки-спреї бувають з матовим або глянцевим ефектом, ви можете їх знайти в більшості господарський магазинів.
{/LikeAndRead}