Як зробити масляну фарбу


Якщо ви будете самі робити масляну фарбу, то це гарантує те, що пігмент матиме потрібний вам колір. Це також може пробудити в вас почуття гордості під час роботи. Цей спосіб приготування фарб виник ще в Середні віки і не сильно змінився з тих пір. Основними інгредієнтами залишилися масло, бджолиний віск і пігмент. Виготовлення фарби - це проста процедура, але для її здійснення потрібно 1-2 дні.

1.


Налийте 250 мл олії насіння льону в пароварку. Залийте воду в нижнє відділення і поставте її на слабкий вогонь. Додайте бджолиний віск в масло і розмішуйте його, поки вони повністю не змішаються.

2.


Дайте суміші охолонути, потім влийте в неї інше масло. Дайте суміші постояти приблизно 1 день.

3.

Перелийте суміш у скляний глек. Якщо в глечику залишилося місце, киньте туди скляні кульки, поки масло не підніметься до країв.

4.

Покладіть на чисту поверхню 1-2 столові ложки сухого пігменту. Сформуйте невеликий горбок і зробіть ямку в центрі.
{LikeAndRead}

5.

Додайте в ямку в пігменту масляну суміш, всього кілька крапель. Мастихіном засинайте пігмент з країв горбка в ямку в центрі. Продовжуйте робити так, поки масло повністю не змішається з пігментом.

6.

Акуратно розтирайте масло і пігмент скляним растірателем, щоб утворилася паста. Відскребіть фарбу в центр за допомогою мастихіна. Подивіться на колір фарби, якщо хочете, можете додати ще пігменту. Продовжуйте розтирати фарбу, поки пігмент чи не стане однорідним.

7.

Візьміть порожню баночку для фарби з відкритою кришкою, і заповніть її фарбою. Видаляйте з неї повітря, періодично постукуючи нижньою частиною баночки по твердій поверхні. Не заповнюйте баночку фарбою до країв. Загніть верхній край баночки плоскогубцями. Повторіть це кілька разів, поки він не виявиться повністю загнутим. Тепер ваша фарба готова до використання.
{/LikeAndRead}