Як створювати скульптури


Створення скульптур - це величезна робота. Вона об'єднує ручна праця з виготовлення відповідної структури з художньої завданням щодо створення чогось конкретного і в той же час виразного. Почніть з найпростішого, невеликого за розміром твори, використовуючи при цьому доступні матеріали.

1.


Визначте, що саме ви хочете створити. Кого вам цікавіше зобразити: людину або тварину? Збираєтеся ви спорудити щось абстрактне або віддаєте перевагу втілити щось конкретне, впізнаване? Зробіть кілька начерків або просто уявіть всю композицію подумки. Постарайтеся уявити зображуваний предмет у всіх деталях.

2.


Вирішіть, якого розміру буде ваша скульптура. Якщо раніше ви не займалися цією справою, то краще запланувати твір заввишки від 0,5 до 1 метра або навіть менше. З такою роботою вам легше буде впоратись. Проте багато що залежить і від обраного вами матеріалу.

3.

Визначте, який матеріал ви збираєтеся використовувати. Для скульптури годиться будь-який матеріал - від литий бронзи до макулатури і яких-небудь випадкових предметів. Зрозуміло, краще скористатися тим, що є під рукою і не вимагає якихось спеціальних знань і навичок для обробки. Глина, дерево, тканина, дріт, а також макулатура - відмінні матеріали для скульптур. Ви можете також використовувати для свого твору змішану техніку, комбінуючи різні матеріали.

4.

Підготуйте матеріали та зв'язуючі речовини. Якщо вам буде потрібно склеювати різні матеріали, пошукайте по форумах в інтернеті, там вам підкажуть, який засіб краще всього підходить для ваших матеріалів. Але взагалі, скріплювати частини та деталі твору можна ще і цвяхами, дротом, за допомогою паяльника, а також доброї старої клейкою стрічкою.
{LikeAndRead}

5.

Встановіть підставку. Не для всіх скульптур вона потрібна, але найчастіше буває дуже корисна. Підставка не тільки служить основою для конструкції, але й може надати твору додаткову естетичну привабливість.

6.

Тепер приступайте безпосередньо до роботи над скульптурою. Перш ніж з'єднувати деталі твору, не пошкодуйте часу і оцініть, чи подобається вам те, що у вас виходить. Якщо ви новачок у цій справі, вам навіть буде цікавішим не стільки втілити свій первинний задум, скільки поекспериментувати.

7.

Прикрасьте готову скульптуру. Використовуйте для цього фарби, лак, яскраву кольорову папір, а то й наждак, щоб надати твору своєрідний вигляд і забарвлення.
{/LikeAndRead}