Як запам'ятовувати нові слова


Звичайна людина активно вживає всього 3 000 слів, тобто, постійно використовує їх в усній і письмовій мові. Однак словниковий запас мови більше в 50 разів. Чому ми навіть і не намагаємося дістатися до цього золотого запасу? Одна з основних причин полягає в нерозумінні того, як можна ефективно запам'ятовувати нові слова, і не просто запам'ятовувати, а використовувати їх кожен день. У цій статті описані деякі кроки, які допоможуть вам розширити свій лексикон.

1.


Читайте зі словником. Досить часто читачі, коли зустрічають незнайоме слово, просто попускають його або здогадуються про його сенс за контекстом. Такий підхід може перешкоджати збільшенню словникового запасу. Наступного разу, коли будете читати книгу або журнал, тримайте під рукою словник. Зустрівши незнайоме слово, знайдіть його значення у словнику. Визначте, що означає дане слово саме в цьому контексті. Це може здатися нісенітницею і марною тратою часу, але такий підхід насправді збільшить ваш словниковий запас. До того ж, чим більше ви читаєте зі словником, тим менше він вам знадобитися надалі.

2.


Заведіть свій словник - зошит або блокнот. Записуйте нові для вас слова разом з пропозиціями, які склали з цими словами. Це допоможе вам не тільки запам'ятовувати нові слова, але і стежити за прогресом. Складання своїх пропозицій з новими словами допоможе внести їх у ваш щоденний лексикон.

3.

Вживайте нові слова в розмові. Якщо ви спілкуєтеся з кимось і хочете висловити щось, використовуючи просте слово, виберіть більш точне і сильне з наявних у вашому словнику нових слів. Ви не тільки продемонструєте багатство лексикону, що саме по собі добре, але і упровадите нове слово в активний запас слів. Ви запам'ятаєте його. Поставте собі за мету: вживати нові слова в розмові протягом дня після того, як ви його зустріли при читанні. Чи не задовольняйтеся добре знайомими простими словами, які ви використовували завжди, розвивайтеся далі!

4.

Слідкуйте за своїм прогресом. У словнику відзначайте слова, які внесли в свій щоденний лексикон. Будьте чесні - не відзначайте слово, якщо ви так і не запам'ятали його значення і особливості вживання. Запам'ятайте, важливо знати нові слова так само добре, як і слова, вивчені в початковій школі.
{LikeAndRead}

5.

Ніколи не переставайте вчитися. Освіта, насправді, ніколи не закінчується. Продовжуйте вносити все більше і більше нових слів в активний лексикон. Не зупиняйтеся на п'яти сотнях нових слів. Не зупиняйтеся і на двох тисячах. Розвивайтеся, адже немає межі досконалості!
{/LikeAndRead}