Як викладати ділова англійська


Предмет «ділова англійська» дуже популярний сьогодні, і більшість викладачів англійської мови так чи інакше стикалися з ним. Викладати ділова англійська означає щось більше, ніж просто дати учням відповідний вокабуляр слів, використовуваних в діловому середовищі. Запам'ятайте, що потрібно зробити для того, щоб ваші студенти впевнено використовували свою англійську в діловому житті.

1.


Поцікавтеся, що саме чекають від курсу ваші студенти. Очікування різних людей від занять діловою англійською можуть сильно відрізнятися. Для одних - це курс мови міжнародної торгівлі, в той час як інші вважають, що будуть вивчати мову та комунікаційні навички, корисні для офісного працівника. Запитайте своїх учнів, як вони планують використовувати отримані знання на роботі або в бізнесі.

2.


Підготуйте своїх студентів до реальної практики англійської, розігруючи за ролями зустрічі, ділові переговори, телефонні розмови та звернення до служби роботи з клієнтами. Студенти повинні справлятися із запропонованими сюжетами, використовуючи фрази, які можуть бути їм корисні. Не забудьте також про світські розмови. Забезпечте своїх учнів списком слів, необхідних для того, щоб перекинутися парою слів з англомовними колегами під час обіду чи перерви на міжнародній конференції.

3.

Попрацюйте над бізнес-презентаціями. Багато студентів, які вивчають ділову англійську, відзначають користь складання презентацій англійською мовою та подання їх аудиторії. Цей досвід знадобиться їм і для виконання довгострокових проектів. Щоб допомогти учням у створенні презентації, вивчите з ними корисні фрази вступу, переходу від однієї ідеї до іншої, підбиття підсумків та відповіді на запитання аудиторії.

4.

Навчіть студентів основам ділового листування. Практично всім професіоналам, що використовують англійську в бізнесі, доводиться писати ділові листи, повідомлення, запрошення і короткі повідомлення. Окремо розберіть різні види ділових листів, виберіть по одному прикладу кожного виду. Наприклад, ви вибрали лист-запит. Надайте хороший приклад такого листа, розберіть корисні для даного виду кореспонденції фрази. Студенти обов'язково повинні попрактикуватися у написанні повної версії листа.
{LikeAndRead}

5.

Навчіть студентів розбиратися в проблемних ситуаціях. Для багатьох висококваліфікованих професіоналів зубреніе термінів та письмові вправи можуть здатися занадто нудним заняттям порівняно з їх робочими буднями. Запропонуйте їм розігрувати ситуації, закручені на вирішенні будь-яких проблем та прийнятті важливих рішень. Ось можливі теми: визначення способів виведення нового товару на ринок, планування бюджету або рішення про прийняття нового співробітника.

6.

Розширте діапазон можливих тем для дискусій. Всі ваші студенти можуть бути, наприклад, працівниками текстильної компанії. Але це не означає, що вони весь час хочуть говорити про текстилі. Навчайте їх розмовною навичкам ділової англійської, пропонуйте різні теми обговорення, такі як діловий етикет на зустрічі представників різних культур, або питання пошуку роботи за кордоном, а саме, як змінилася ситуація за останні роки, а також обговорення всіх за і проти роботи за кордоном.
{/LikeAndRead}