Як написати критичний аналіз


Мета написання критичного аналізу - оцінити роботу в таких жанрах, як література, живопис або кінематографія. Критичний аналіз - спосіб вираження критиком своєї думки або оцінки тексту. Також це спосіб розділити твір на частини і вивчити їх. Кращий варіант провести критичний аналіз - почати його з оціночного читання.

1.


Спочатку повністю і уважно прочитайте матеріал. Коли ви закінчите читати, подумайте про питання, які піднімалися в творах. У даному випадку дуже важливо при листі вести записи. Робіть нотатки та описуйте, що ви думаєте про певні нюанси, де ви з чимось не згодні і т.п. Ці нотатки допоможуть вам написати аналіз. Також нотатки можуть бути корисні, якщо ви захочете сформулювати тези для газети.

2.


Виберіть одну з ідей, яка залишилася у вашій свідомості. Часом ви шукаєте ідеї, з якими ви згодні, ті, з якими ви не згодні, ті, які викликають у вас дискомфорт або навіть ті, з якими ви погоджуєтеся, але над якими слід глибше поміркувати. Майте ці ідеї на увазі, вони допоможуть вам написати аналіз.

3.

Поміркуйте про ідею, яка затрималася у вашій свідомості і яку ви хотіли б дослідити в статті. Подумайте, які питання і емоції викликає у вас ця тема, як ви зможете обгрунтувати ці емоції. Якщо вам подобається результат ваших зусиль, ви готові до написання попереднього тези. Якщо, з якоїсь причини, вам не подобаються ці ідеї, повертайтеся до твору і зверніть увагу на те, чи не прийдуть вам в голову нові ідеї щодо попереднього тези.

4.

Запишіть попередній теза, яка позначить тему, затвердить ваші ідеї з цієї теми і допоможе скласти план ваших аргументів в газеті.
{LikeAndRead}

5.

Перечитайте статтю і знайдіть деталі, що підтримують аргументи, які ви намагаєтеся висунути в своєму тезі. У критичному аналізі ви можете припускати, що читач знайомий з матеріалом, який ви читаєте. Як автор, ви можете використовувати посилання на авторський текст і цитати з нього, але тільки для того, щоб підтримати вашу точку зору і допомогти з формулюванням тези.

6.

Почніть писати першу чернетку. Напишіть вступ, який пояснить, про що ви пишете, і закінчите вступний абзац тезовим твердженням. Кожен з наступних абзаців повинен підтверджувати зроблене вами тезове твердження і завершуватися заключним твердженням, яке повторює тезу і об'єднує текст всієї статті.

7.

Після того, як ви закінчите писати чернетку, залиште його на кілька днів. Поверніться до чернетки через 2-3 дні і почніть першу правку. Переконайтеся, що стаття легко читається і має сенс.

8.

Коли ви закінчили цю статтю і відредагували її, прочитайте написане вголос. Це допоможе вам зрозуміти, що слід відредагувати, і побачити, чи потрібно внести доповнення.
{/LikeAndRead}