Як викладати Шекспіра


Кожен студент повинен обов'язково знати і розуміти п'єси Шекспіра. Його твори червоною ниткою проходять через сучасну культуру і розповідають багато чого про те, що «круто», хоча студенти часом і не здогадуються про це.

1.


Виберіть твір. Слідкуйте за тим, щоб п'єса підходила студентам за віком. Дітям молодшого віку краще всього підійде для початку «Комедія помилок». «Ромео і Джульєтта» зазвичай викладається восьми - і дев'ятикласникам. «Гамлет» і «Юлій Цезар» добре підходять учням старших класів.

2.


Прочитайте п'єсу і напишіть конспект своїми словами, пояснюючи основні повороти сюжету. Перерахуйте героїв та їх ролі в дії.

3.

Перед тим, як почати читати лекції, попросіть студентів вивчити історію Англії часів королеви Єлизавети і задайте їм завдання представити свою доповідь у вигляді художнього проекту.

4.

Прикрасьте кабінет у стилі, що нагадує про тимчасове періоді, в якому відбувається дія п'єси. Першу лекцію присвятіть костюмах, ролям, їжі, реквізиту та іншими ознаками часу.
{LikeAndRead}

5.

Обговоріть характери героїв і задайте студентам поставити спектакль (з читанням і грою без запам'ятовування слів напам'ять).

6.

Часто зупиняйте дію, обговорюючи термінологію, граматику, способи представлення характерів героїв, місце дії, сюжет і історію.
{/LikeAndRead}