Як бути хорошим слухачем


Бути хорошим слухачем - це вміння, якому можна навчитися і яка приноситиме вам користь протягом усього життя. Люди по всьому світу насолоджуються спілкуванням з тими, хто вміє їх вислухати. Бути хорошим слухачем означає залученість в цей процес всього вашого тіла, а не тільки слуху. Ефективне використання цієї навички допомагає вибудувати відносини і створити довіру між людьми. Слідуючи декільком простим радам, зазначеним нижче, ви зможете домогтися того, що люди будуть шукати вас усюди, щоб поспілкуватися, і ви будете розташовувати до себе набагато більше людей, ніж раніше.

1.


Перестаньте говорити. Це здається очевидним, але як ви можете бути хорошим слухачем, якщо обмірковуєте свою наступну фразу? Жодна людина не може бути гарним слухачем, поки говорить.

2.


Не перебивайте. Дайте співрозмовнику закінчити свою думку, історію або пояснення. Перебивати не ввічливо по відношенню до співрозмовника; ніхто не любить, коли його перебивають.

3.

Підтримуйте зоровий контакт. Дивіться в очі співрозмовника. Цією дією ви показуєте співрозмовникові, що слухаєте його і сфокусовані на його словах.

4.

Використовуйте засоби невербальної комунікації. Вираз вашого обличчя може показати, що ви повністю сфокусовані на тому, що говорить співрозмовник. Жести або рухи, такі як нахили голови і поворот тіла до співрозмовника, дозволяють співрозмовнику зрозуміти, що ви його слухаєте.
{LikeAndRead}

5.

Не метушитися. Постарайтеся повністю зосередитися на слуханні. Постійні погляди на годинник або набір тексту СМС в телефоні під час бесіди покаже Вашому співрозмовнику, що Ви, швидше за все, його не слухали.

6.

Задавайте доречні питання. Задавайте їх для того, щоб зрозуміти небудь момент або позначити подальші напрями бесіди. Так ви допоможете співрозмовнику краще зібратися з думками.

7.

Повторюйте ключові поняття. Якщо було виведено якесь ключове поняття або позначена точка зору - Підсумуйте сказане, щоб переконатися, що Ви все зрозуміли.{/LikeAndRead}