Як написати резюме


З цієї статті ви дізнаєтеся, як правильно написати резюме, яке вигідно відрізнить вас від інших кандидатів і підвищить ваш рейтинг в очах роботодавця.

1.


Простота - запорука успіху. Для написання резюме виберіть простий папір, уникайте яскравих кричущих кольорів і використання логотипів, якщо ви звичайно не художник. Виберіть простий стиль оформлення і дотримуйтеся його при написанні всього резюме. Наприклад, якщо ви підкреслили назви чотирьох попередніх місць роботи, то не забудь підкреслити і п'яте. Намагайтеся уникати використання великого і химерного шрифту. Якщо ви не претендуєте на вакансію художника, не намагайтеся вразити потенційного роботодавця оригінальним стилем виконання резюме.

2.


Виберіть вид резюме. Можна виділити кілька видів: функціональне резюме, в якому основний упор робиться на набуті вміння та навички, професійне, призначене для конкретної вакансії і демонструє великий досвід роботи в конкретній області, і хронологічне резюме, в якому йде просте перерахування позицій і обов'язків в хронологічному порядку. Виберіть оптимальний для вас варіант. Задайте собі питання, що важливіше показати у вашому випадку: високий рівень кваліфікації, освіту або кар'єрне зростання. Найважливіші на ваш погляд факти, пишіть на початку резюме.

3.

Продумайте зміст. Обов'язково вкажіть повне ваше ім'я, контактну інформацію, досвід роботи, отримані навички, освіта, і будь-яку додаткову інформацію, що відноситься до роботи, яка може бути корисна. У відповідності з обраним видом резюме, зробіть упор на найважливіші пункти.

4.

Рекомендації. Це дуже важливий пункт. Ви повинні бути готові надати рекомендації з трьох попередніх місць роботи, щоб у разі запиту відразу пред'явити контактну інформацію. Не всі роботодавці будуть перевіряти достовірність ваших рекомендацій, але все ж таки хотіли б отримати список. Надайте достовірну інформацію.
{LikeAndRead}

5.

Про що не варто писати в резюме. Після написання, перечитайте резюме ще раз і видаліть всі малозначущі факти. Також не включайте в резюме інформацію про місце роботи, де ви пропрацювали зовсім недовго, це говорить про те, що і вашого потенційного роботодавця чекає те ж саме. Ніколи не пишіть про звільнення, в іншому випадку, вам ніколи не отримати бажану посаду.

6.

Перевірте, чи не припустилися ви помилок при написанні резюме. Переконайтеся, що відсутні орфографічні та пунктуаційні помилки. Перевірте, чи правильно написані назви організацій, адреса, дати. Не забувайте, що резюме - ваша візитна картка, по ньому ваш роботодавець зможе судити про те, як ви будете справлятися зі своїми обов'язками.

7.

Після написання резюме, починається полювання на вакансії. Розсилайте резюме на адреси, зазначені в оголошеннях, беріть з собою на співбесіду. Тим не менш, будьте готові в разі необхідності заповнити анкету. Не турбуйтеся, якщо ви взяли на співбесіду резюме, але його не стали читати, а відклали в сторону. Вивчіть вміст резюме.

8.

Коли найкраще шукати роботу. Згадайте стару приказку: «Найкращий час, для пошуку хорошої роботи, це коли вона у вас вже є». Постарайтеся не шукати престижну роботу, коли ви тимчасово залишилися без роботи, або вже звільнилися. Звучить безглуздо, але це так. Починайте розсилати резюме, поки ще працюєте на старій посаді. Серйозні роботодавці не люблять безробітних шукачів, вони відразу подумають, що з вами можуть бути проблеми і дадуть відповідь відмовою.
{/LikeAndRead}