Як ідентифікувати дерева


Уміння ідентифікувати дерева дасть вам нові знання і в цілому буде дуже корисним. Це гарне заняття для всієї сім'єю, можна навіть влаштовувати невеликі конкурси, наприклад, хто першим зможе визначити, що за дерево перед ним. Вивчаючи різні породи дерев, можна дізнатися, які саме види найкраще підходять для виробництва пиломатеріалів, які краще горять, які можуть стати джерелом їжі, а які - сировиною для виробів (наприклад, можна використовувати шишки).

1.


Купуйте хороший довідник по деревах, які ростуть у вашій частині країни. Вибирайте керівництво, в якому буде багато чітких і ясних фотографій кори, листя і плодів. Пам'ятайте, що багато дерева, що належать до одного сімейства, наприклад, дуби, дуже схожі. Особливу увагу зверніть на форму листя і візерунок кори - ці чинники є одними з найбільш важливих для того, щоб ви могли успішно визначити, що за дерево перед вами. Кора і листя різних видів завжди трохи розрізняються, так що з їх допомогою ви зможете точно ідентифікувати дерево.

2.


Почніть з дерев у своєму власному дворі. Можливо, ви вже знаєте, що це за дерева. Зверніться до книги і порівняйте фотографії з справжнім деревом. Аналогічним чином можете спробувати знайти в книзі поки ще невідоме вам дерево. Завжди уважно читайте опису, які даються для кожного дерева. Є види, які ростуть більш, ніж на половині території країни, а є такі, які зустрічаються лише в певних районах. В описі ви зможете знайти відомий ареал зростання виду.

3.

Щоб полегшити собі завдання, можете подивитися на зростаючі на дереві «плоди». На дубах ростуть жолуді, а на ліщині - горіхи. За рясно висипаємо навесні квіткам можна ідентифікувати яблуню та інші квітучі дерева. Клен можна легко впізнати за виростають восени «вертолетіка».

4.

Сосну від інших вічнозелених порід можна легко відрізнити за шишкам. На багатьох вічнозелених деревах виростають шишки, а ягоди. Кедри можна дізнатися по характерному запаху деревини.
{LikeAndRead}

5.

Якщо не зможете ідентифікувати конкретне дерево, зверніться в будь-який біологічний інститут. Покажіть листя, кору дерева і, за наявності можливості, зразки насіння (горіхи або ягоди).
{/LikeAndRead}