Як швартовать човен


Для того щоб навчитися швартовать човен, необхідна практика. Дані поради можуть лише трохи полегшити ваше навчання. Основні ж навички ви отримаєте під час практичного навчання.

1.


Підготуйте пасажирів до швартування. Упакуйте всі інструменти і багаж.

2. Завжди пам'ятайте про свою безпеку та безпеку пасажирів. Нагадуйте пасажирам, що вони не повинні висовувати за борт руки і ноги.

3.


Додайте швартові кранці на тій стороні човна, якій ви збираєтеся швартуватися. Встановіть один попереду, а інший ззаду. Переконайтеся, що швартови знаходяться на тій стороні човна, якій ви будете швартуватися.

4.

Визначте напрям течії біля причалу. Крім того, слід враховувати швидкість і напрям вітру.
{LikeAndRead}

5.

Поверніть ніс човна проти течії. На швидкості трохи вище швидкості течії введіть човен у док паралельно причалу. Коли ви відчуєте, що пришвартувалися правильно, вимкніть двигун. Якщо ви рухаєтеся занадто швидко, дайте задній хід, щоб зменшити інерцію.

6.

Коли ви наблизитеся до доку на достатню відстань, зійдіть на берег і прив'яжіть човен швартовами. Можна також попросити одного з пасажирів зійти на берег і прив'язати човен, якщо вам так зручніше.

7.

Ретельно зав'яжіть передній і задній швартови. У першу чергу подбайте про носовому швартових, інакше, коли ви відв'яжеться човен, ви можете скупатися.
{/LikeAndRead}