Як займатися рефлексологией


5 методика: Поняття про рефлексологииРефлексология для зняття напруги і стрессаРефлексологія від бессонніциРефлексологія від головних болейРефлексологія від болів загального характеру

Рефлексологія є древнім мистецтвом зцілення, яке можна практикувати в комфорті свого будинку. Дана процедура славиться своєю простотою, так як вам всього лише потрібно буде натискати на певні точки, розташовані на стопах, руках і вухах. Багато людей можуть переплутати рефлексологію з простим масажем стоп, що є зовсім іншою процедурою. Головною метою рефлексології служить поліпшення фізичного стану організму, а не звичайне використання лосьйонів і мазей для розтирання п'яток ніг. Дана стаття пропонує вашій увазі кілька порад про те, як займатися рефлексологией самостійно.

Кроки


Метод 1 з 5: Поняття про рефлексології


Рефлекторні точки лівої стопи відповідають за органи лівої частини тіла, а рефлекторні точки правої стопи, відповідно, - за органи правої частини тіла. Таким чином, ваші стопи містять всі необхідні точки для впливу на будь-яку область організму. Такі ж рефлекторні точки розташовані на вухах і руках, але більшість людей вважає за краще працювати з точками на стопах.

  Як займатися рефлексологией
 1. Виділіть трохи часу на розуміння мистецтва рефлексології. Даний метод відновлення здорового функціонування організму належить до розряду альтернативної медицини, основні поняття якої можуть здатися далекими вам, незважаючи на її тривалу історію успішного використання народами світу, починаючи з 3000 років до нашої ери.
  • Вивчіть, яким чином рефлекторні точки на стопах відповідають за кожну кінцівку, орган і гланди вашого організму. Рефлексологія дає вам унікальну можливість стимулювати ваші внутрішні органи шляхом створення тиску на певні точки.

  • Опрацьовуйте ці рефлекторні точки, щоб пробудити природні цілющі механізми організму і збалансувати функціонування внутрішніх органів.

  • Подумки розділіть своє тіло на мережу поздовжніх і поперечних осей, які формують таким чином певні зони вашого тіла. Спробуйте уявити 5 зон на правій і лівій сторонах свого тіла, починаючи від кінчиків пальців, закінчуючи верхівкою голови. Кожна така ділянка вашого тіла буде мати рефлекторну зону на стопах. Такий метод називається "зональної терапією".

  • Якщо ви часто піддаєтеся стресових ситуацій, то рефлексологія може прийти на допомогу, як засіб розслаблення і зняття нервової напруги. Адже більшість всіх захворювань бере свій початок від стресу, так як організм витрачає левову частку своєї енергії на погашення вогнищ страху та занепокоєння, даючи можливість вірусам і бактеріям пройти крізь оборонні ряди імунної системи.

  • Легенько натисніть на рефлекторну точку, розташовану на стопі, що простимулює вироблення ендорфінів (гормонів щастя) в крові і зніме больові відчуття.

  • Масажуйте рефлекторні точки на підйомі зводу стопи (там, де пальці ніг з'єднуються з основою підошви стопи), щоб активізувати систему кровообігу з метою очищення травної та лімфатичної систем від шкідливих токсинів.

  • Майте на увазі, що рефлексологія - це всеосяжна процедура, яка працює на основі гармонії душі, свідомості і тіла. Дана постанова означає, що ваш душевний стан не менш важливо, ніж фізичне.


  Метод 2 з 5: Рефлексологія для зняття напруги і стресу

  Зніміть своє взуття і шкарпетки, а потім сядьте по-турецьки на килимок для йоги або будь-яку іншу жорстку, але зручну поверхню.

   Як займатися рефлексологией
  1. Полегшення болю в шиї за допомогою масажу пальців ніг. Область вашої голови і всього в ній вмісту міститься у великих пальцях ніг, тиск на точки яких здатне знизити головні болі.

  2. Як займатися рефлексологией
  3. Прикладіть тиск на точки підйому зводу стопи, щоб пом'якшити больові відчуття в грудях. Дана зона має рефлекторними точками легких, дихальних шляхів, серця, вилочкової залози, грудей і плечей.

  4. Як займатися рефлексологией
  5. Натисніть рефлекторні точки, розташовані на підйомі ноги для зниження неприємних відчуттів в органах черевної порожнини. Обробляйте дану область, якщо ви відчуваєте нудоту.

  6. Як займатися рефлексологией
  7. Зніміть напругу в руках і ногах, застосовуючи тиск на рефлекторні точки на зовнішніх краях ваших стоп.

  Метод 3 з 5: Рефлексологія від безсоння

  Безсоння може бути викликана стресом, болем або навіть дуже великою кількістю кофеїну в вашому образі харчування. Рефлексологія стоп послужить приємним і природним способом полегшення вашої безсоння.

   Як займатися рефлексологией
  1. Задійте ті ж рефлекторні точки, які ви використовували для зняття напруги і стресу, якщо ваша безсоння йде корінням в психічні або емоційні явища, такі як тривога або страх.

  2. Як займатися рефлексологией
  3. Надавите на рефлекторні точки легких, розташовані на підйомах зводу стопи, щоб усунути безсоння, викликану утрудненнями дихання.

  4. Як займатися рефлексологией
  5. Позбавтеся від синдрому неспокійних ніг, опрацьовуючи рефлекторні точки серця, що посприяє поліпшенню циркуляції крові по організму.

  6. Як займатися рефлексологией
  7. Припиніть порушення сну на увазі виділення газів, застосовуючи тиск на рефлекторні точки для органів травлення. Ці точки розташовані в середній частині стопи.

  Метод 4 з 5: Рефлексологія від головних болів

  Рефлексотерапія є прекрасним методом зняття звичайних головних болів. Але якщо ви страждаєте від хронічних або непояснених головних болів, то зверніться до лікаря, щоб з'ясувати, якщо ваші головні болі були викликані якими-небудь прихованими патологіями.

   Як займатися рефлексологией
  1. Зніміть напругу і головні болі, застосовуючи тиск на рефлекторні точки голови і шиї, які розташовані на пальцях ніг.

  2. Як займатися рефлексологией
  3. Надавите на все точки, розташовані на великих пальцях ніг. Повторіть даний процес, принаймні, десять разів для кожної ноги. Цей метод особливо ефективний, якщо ваша мігрень викликана синуситом.

  Метод 5 з 5: Рефлексологія від болів загального характеру

  В середньому, одна сесія рефлексотерапії може полегшити біль загального характеру і зняти неприємні відчуття. Більшість рефлекторних точок слід піддавати легкому тиску на протязі 10 секунд за раз.

   Як займатися рефлексологией
  1. Пропрацюйте все рефлекторні точки на обох ногах. Використовуйте легке тиск і звертайте увагу на ті місця, яке відчувають хворобливі відчуття, так як біль в рефлекторної точці є ознакою нездужання відповідного органу або суглоба.

  2. Як займатися рефлексологией
  3. Пройдіться по всіх точках на стопах, оцінюючи всі області вашого організму шляхом виявлення больових відчуттів в рефлекторних точках.

  4. Як займатися рефлексологией
  5. Після того, як ви пропрацювали всі крапки на стопах, поверніться до найбільш болючих місць.

  Поради

  • Проведіть короткий сеанс рефлексології, перш ніж лягати спати, що дозволить вам краще розслабитися і підзарядитися здоровою енергією від нічного сну, якщо вам вдасться розслабити ваше тіло і напружені м'язи.

  • Тримайте при собі рушник чи маленьке ковдру, щоб покрити ногу, спочиваючу в пасивному стані.

  • Рефлексотерапія збільшує потік рідини в організмі, так що не забудьте випити побільше води після лікування.

  • Облаштуйте собі спокійне і напівтемне місце з достатньою кількістю свіжого повітря. Увімкніть розслаблюючу музику і насолоджуйтесь вашої терапією.

  Попередження

  • Не слід вживати алкоголь до, під час і після лікування рефлексологией, оскільки вживання алкоголю в поєднанні з рефлексологией може збільшити навантаження на органи тіла, бо організм, перебуваючи під дією такого лікування, намагається очиститися від усіх токсинів, включаючи алкоголь.

  • Рефлексотерапія є додатковим способом оздоровлення, а не заміною професійного медичного обслуговування.

  • В рефлексології існує багато точок, здатних полегшити больові відчуття під час вагітності, до того ж, є й такі точки, на які якщо сильно натиснути, то можна знизити біль в процесі пологів. Ці точки знаходяться посередині вашої п'яти, на арці стопи ніг і між великим і другим пальцями ніг. Дані точки можна задіяти тільки при родах, але не в якому разі не раніше покладеного терміну.