Як зробити лавандова олія


4 методика: Замочування квітів лавандиПроцежіваніе маслаПовишеніе якостей маслаХраненіе насиченого лавандового масла

Лаванду люблять за її чудовий аромат і красу, але вона також використовується в лікарських засобів для чищення та побутових цілях. Ефірні масла дорогі, тому виготовлення масла самостійно може бути непоганим варіантом. Масло, насичене лавандою, рецепт якого надано тут, не є формою дистильованого лавандового масла, але все ж володітиме прекрасним ароматом і властивостями лаванди.

Кроки


Метод 1 з 4: Замочування квітів лаванди


  Як зробити лавандова олія
 1. Налийте неароматизоване масло в банку і змішайте з ним квіти лаванди. Щільно закрийте і залиште настоюватися на 48 годин на сонячному підвіконні, помішуючи кожні 12 годин.

Метод 2 з 4: Проціджування масла

  Як зробити лавандова олія
 1. Покладіть на миску шматок марлі і процідіть масло. Зберіть марлю і стисніть, щоб зібрати максимально можливу кількість масла.

Метод 3 з 4: Підвищення якостей масла

  Як зробити лавандова олія
 1. Перелийте масло назад в банку і додайте свіжі квіти. Знову поставте на підвіконня. Повторюйте процес, поки не досягнете бажаного аромату.

 2. Як зробити лавандова олія
 3. Якщо погода холодна і похмура, поставте банку в каструлю холодної води. Повільно нагрівайте, поки вода не стане гарячою, але не обпалює. Підтримуйте цю температуру протягом 10 хвилин. Дістаньте банку. Робіть це один раз в день.

Метод 4 з 4: Зберігання насиченого лавандового масла

  Як зробити лавандова олія
 1. Після останнього проціджування налийте олію в темну скляну пляшку. Термін придатності цієї олії 6 - 12 місяців при зберіганні в сухому, темному, прохолодному місці.

Поради

 • Ви можете змішати лаванду з іншими рослинами, такими як м'ята або лимонні (апельсинові) корки.

 • Використовуйте гамамелис для більш сильного, багатого аромату.

 • В якості основи для масла використовуйте рафінована олія, щоб воно наситилося ефірними маслами рослин. Вибирайте світле масло з легким ароматом. Добре підійде оливкова, сафлорова або світле кунжутне масло. Ви також можете використовувати косметичне мигдальне масло, а також сафлорова, рапсове або оливкове масло, використовують у кулінарії.

Що вам знадобиться

 • 600 мл банку з широким горлом і з щільно закривається кришкою

 • 300 мл рослинного масла (див. Поради для додаткової інформації)

 • Скляна миска

 • Марля (для проціджування)

 • Темна скляна пляшка з щільно закривається кришкою або пробкою

 • 8 столових ложок квітів лаванди для кожного замочування