Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи


ethod_toc style =margin-top: -10pxgt; 4 методика: Обираємо ранні ознаки розтягування трапецієподібної мишциРаспознаем пізні ознаки розтягування трапецієподібної мишциЛеченіе трапецієподібної мишциУкрепіте трапецієподібний м'яз

Трапецієподібний м'яз - група м'язів, розташована на спині і на задній частині шиї, що має форму трикутника. М'яз проходить від задньої частини шиї уздовж усього хребта і доходить до підстави грудної клітки. Потягнути трапецієподібний м'яз (іноді її називають просто "трапеція") можна найрізноманітнішими способами - від попадання в автомобільну аварію і до отримання травми під час занять спортом або бойовими мистецтвами. Якщо вам здається, що ви потягнули трапецієподібний м'яз, переходьте до першого пункту статті, щоб дізнатися, чи дійсно ви потягнули її, і що робити, якщо це так.

Кроки


Метод 1 з 4: Обираємо ранні ознаки розтягування трапецієподібної м'язи


  Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
 1. Зверніть увагу на будь-які труднощі при русі головою або плечима. Робота трапецієподібної м'язи - підтримка вашої голови. Коли м'яз травмована розтягуванням, вона гірше виконує це завдання. Тому ви можете виявити труднощі при звичних раніше рухах головою, шиєю і плечима.

 2. Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
 3. Відстежуйте будь-яку втрату сили однієї або обох рук. Крім того, що трапеція є "робочою конячкою" при підтримці голови, вона також пов'язана з руками. Коли трапецієподібний м'яз травмується, одна або обидві руки стають слабше, ніби тепер їх більше нічого не підтримує.

 4. Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
 5. Відзначайте будь-які м'язові спазми або скутості. Після того як м'язові волокна в трапецієподібної м'язі занадто розтягуються або рвуться, вони скорочуються і стають стислими. Коли це відбувається, може виникнути блок, який не дозволяє крові в достатній кількості надходити до м'яза.
  • Недолік крові може викликати м'язові спазми (відчуття таке, ніби м'яз під шкірою тремтить) і відчуття скутості, тугорухливості (наче м'язи стали кам'яними).


  • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
  • Слідкуйте за появою болю в шиї і плечах. Як вже було сказано вище, м'язові волокна в трапецієподібної м'язі скорочуються, пропускаючи менше крові, тобто зменшуючи надходження кисню. Кисень допомагає розщеплювати молочну кислоту, тому, коли кисню мало, молочна кислота накопичується і викликає біль.
   • Біль може бути гострою, пекучою або відчуватися так, ніби м'язи зав'язали вузлом.


   • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
   • Зверніть увагу на відчуття поколювання в руках. Крім м'язових спазмів і болю, викликаної порушеним кровообігом, поганий кровообіг викликає також дивне відчуття поколювання, яке, швидше за все, виникне в руках. Це відбувається через те, що м'язові волокна в травмованої зоні стиснуті.

   Метод 2 з 4: Обираємо пізні ознаки розтягування трапецієподібної м'язи

    Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
   1. Слідкуйте за появою м'язової втоми. Залежно від вашого больового порогу, ви можете відчувати слабку або сильну м'язову втому (люди по-різному переживають ті самі травми). Через те, що ваше тіло відчуває біль, з часом ваш мозок почне шукати способи контролювати її. Це може призвести до того, що ви будете почувати себе абсолютно втомленими, позбавленими енергії.
    • Деякі люди з високою переносимістю болю (високим больовим порогом) можуть відчувати колишнє, звичайну кількість сил, але це зовсім не означає, що їх травма менш важка, ніж у тих, хто відчуває сильну втому.


    • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
    • Майте на увазі, що розтягнення трапецієподібного м'яза може знижувати вашу здатність до концентрації. Хоча сама біль не робить ваші здібності до концентрації слабкіше, ваш мозок може бути настільки зайнятим боротьбою з болем, що психологічно ви можете переживати це як неможливість зосередитися на чому-небудь.
     • Навіть коли ви будете намагатися зосередитися на чомусь, біль може відволікати вас. Тут відбувається те ж саме, коли хтось говорить вам не думати про слона, - слон стає єдиним, про що тепер ви можете думати.


     • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
     • Зверніть увагу на прояви безсоння. Біль від розтягування трапеції може не давати вам заснути ночами. У такому разі не мозок намагається не давати вам думати про біль, а сама біль не дозволяє вам заснути.
      • Ви можете відчувати гострий біль у спині або голові кожного разу, як перевертаєтеся на інший бік.


      • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
      • Слідкуйте за можливою появою головного болю в потилиці. Трапецієподібний м'яз пов'язана з м'язами шиї і твердої мозкової оболонки (тонка тканина, що покриває ваш мозок, яка і відчуває біль). Будь-які пошкодження трапецієподібного м'яза можуть викликати головний біль, - біль у трапеції віддає в мозкову оболонку і розуміється мозком як біль в голові.

      Метод 3 з 4: Лікування трапецієподібної м'язи

      1. Дотримуйтесь терапії "п'яти кроків". Пропонована нижче терапія є одним з кращих способів поставити трапецієподібний м'яз на шлях відновлення. Терапія "п'яти кроків", за великим рахунком, є серією конкретних дій, які вам потрібно проводити. Наступні кроки будуть більш детально розкриті нижче. Вони включають:
       • Захист.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

       • Відпочинок.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

       • Нерухомість.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

       • Компрес.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

       • Підйом.


       • 2Захистіть трапецієподібний м'яз. Якщо трапеція почне боліти сильніше колишнього, значить, є небезпека більш серйозної травми, а саме - розриву. Щоб цього не сталося, вам потрібно захистити свої розтягнуті м'язи. Щоб забезпечити захист, уникайте наступного:
        • Тепло: Уникайте гарячих ванн, грілок, сауни і гарячої середовища в цілому - це розширить кровоносні судини, підвищуючи тим самим ризик кровотечі, оскільки за розширеним судинах буде надходити більше крові.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

        • Рух: Будь надлишкові руху травмованими м'язами можуть продовжити і посилити травму.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

        • Масаж: Тиск на пошкоджене місце може спровокувати подальшу травматизацію.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи


        • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
        • Надайте розтягнутій трапеції абсолютний і тривалий відпочинок. Вам слід утриматися від активності, яка може продовжити процес травмування розтягнутої м'язи хоча б перші 24-72 години. За великим рахунком, і без цього застереження біль повинна автоматично утримувати вас від усяких дурниць, але нагадування ніколи не зашкодить. Відпочинок забезпечить процес відновлення, який запобіжить подальше травмування м'язи.

        • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
        • 4Обездвіжьте травмовану трапецієподібний м'яз. Як було сказано раніше, в цілому слід забезпечити м'язі спокій. Зазвичай на травмовані м'язи (такі як литковий м'яз) можна накласти шину і забезпечити їм нерухомість. Накласти шину на трапецію дещо важче. Зазвичай в цьому немає необхідності, але ваш лікар може порекомендувати вам носити м'який шийний бандаж, щоб зафіксувати шию і не дати вам далі травмувати трапецієподібний м'яз.

        • 5Компрес з льодом. Прикладіть до шиї і плечах пакет з льодом, щоб зняти набряк і знизити больові відчуття. Лід буде стимулювати струм лімфи, яка переносить необхідні речовини до пошкоджених тканин, оточуючих травмовану зону. Лімфа також усуне відходи життєдіяльності клітин і тканин тіла, що дуже важливо для процесу регенерації.
         • Вам потрібно прикладати пакет з льодом до трапеції на 20 хвилин інфекцій. Зачекайте пару годин і знову прикладіть пакет з льодом до травмованого місця.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

         • Вам потрібно повторювати цю процедуру 4-5 разів на день в перші дні (перші 24-72 години) після травми.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи


         • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
         • 6Підніміть вашу м'яз. Контролюйте, щоб пошкоджене місце завжди було піднесено. У випадку з трапецієподібної м'язом вам потрібно тримати плечі і спину трохи піднятими під час сну. Спробуйте покласти під спину кілька подушок, щоб підвестися на 30-45 градусів. Таким чином ви досягнете кращого кровообігу, що прискорить процес одужання.

         • Прийміть знеболююче. Знеболюючі препарати блокують і створюють перешкоди больовим сигналами, що йдуть до мозку. Якщо больовий сигнал не досягає мозку, біль не може бути відчути й усвідомити. Знеболюючі (болезаспокійливі) поділяються на:
          • Прості знеболюючі: Їх ви можете купити в аптеці серед безрецептурних засобів; вони діють на основі парацетамолу.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

          • Сильні знеболюючі: Їх приймають у тому випадку, коли біль не знімається безрецептурними болезаспокійливими. Такі препарати призначаються тільки лікарем і можуть містити кодеїн і трамадол.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи


          • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
          • Спробуйте НПЗП. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) діють за допомогою блокування певних речовин організму, що викликають запалення в розтягнутій м'язі. Тим не менш, НПЗП не повинні прийматися в перші 48 годин після травми, оскільки можуть відстрочити одужання. У перші дві доби запалення є способом вашого тіла впоратися з травмою.
           • Приклад таких засобів: Ібупрофен, Напроксен, Аспірин.


           Метод 4 з 4: Зміцніть трапецієподібний м'яз

           1. Заручитеся допомогою фізіотерапевта. Для зміцнення верхніх трапецієподібних м'язів і підтримки їх оптимального функціонування вас можуть направити до фізіотерапевта. Спеціальні вправи спрямовані на те, щоб ваша травмована трапецієподібний м'яз не боліла. Наступні вправи можна виконувати по 15-20 повторень щогодини протягом дня.
            • Обертання плечима. Спробуйте виконувати обертання плечима назад (кругові рухи), після чого - зводити лопатки вмести.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

            • Підйоми плечима. Виконується таким чином: ви піднімаєте плечі вгору до тих пір, поки вони не торкнуться вух, а потім опускаєте до спини.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

            • Обертання шиєю. Обертайте головою вправо, потім у зворотний бік.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи


            • Коли трапеція відновиться, зміцнюйте її вправами вдома. Після того як трапецієподібний м'яз повернулася в норму, вам слід почати легкі й обережні вправи, щоб убезпечити себе від повторної травми. Є кілька вправ, які дозволять вам зміцнити трапецію. Якщо ви не впевнені в тому, що м'яз повністю одужала, вам варто обговорити доцільність таких вправ з фізіотерапевтом.
             • Спробуйте торкання плечей. Стати рівно і розслабте плечі. Повільно подивіться прямо перед собою, а потім нахиляйте голову так, щоб вухо рухалося до плеча. Присуньте вухо максимально близько до плеча, але так, щоб не травмувати себе; не перестарайтеся, ви не повинні відчувати, ніби розтягує м'язи занадто сильно. Зафіксуйте це положення на 10 секунд, після чого зробіть те ж саме з іншою стороною.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи

             • Спробуйте торкання грудей. Станьте прямо, розправивши плечі. Повільно опускайте голову так, щоб підборіддя рухався в сторону грудей. Переконайтеся, що плечі і раніше опущені і розслаблені під час виконання даної вправи. Затримайтеся в цьому положенні на 10 секунд. Виконуйте цю вправу 2-3 рази на день.Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи


             • Як вилікувати розтягнення трапецієподібної м'язи
             • Якщо травми будуть виникати і далі, поговоріть з лікарем або фізіотерапевтом про хірургічне вирішенні проблеми. Якщо у вас трапилося дуже важке розтягнення або розрив, вам може знадобитися хірургічна допомога, особливо, якщо м'яз не міцнішає навіть після того, як ви намагалися зміцнити її вправами. Так чи інакше, цей метод розглядається лише тоді, коли всі попередні засоби зазнали невдачі. Хірург відновить і з'єднає пошкоджені тканини трапецієподібної м'язи, що допоможе вам повернути її ефективність.

             Поради

             • Акупресура і акупунктура, виконані кваліфікованим ліцензованим професіоналом, можуть бути альтернативним засобом послабити біль в розтягнутій трапецієподібної м'язі.

             Попередження

             • Хоч і рідко, але буває так, що неймовірно важка травма розтягування трапецієподібної м'язи призводить до нерухомості шиї, плечей і рук. Якщо у вас виникли такі симптоми, негайно проконсультуйтеся з лікарем.