Як лікувати стрессперелом стопи


Стрес-перелом являє собою тріщину в кістці. Тріщина може бути не ширше волосяного фолікула, але заподіювати при цьому значний дискомфорт, особливо якщо розташовується в кістках, на які припадає маса всього тіла, таких як стопа. Стрес-переломи найчастіше зустрічаються в стопах, зазвичай вони вражають бігунів, баскетболістів і танцюристів. Без лікування стрес-переломи можуть бути досить небезпечними; тим не менше, лікування стрес-переломів стопи не представляє складнощів, хоч і займає багато часу.

Кроки


Частина 1 з 2: Лікування стрес-перелому


  Як лікувати стрессперелом стопи
 1. Распознайте симптоми стрес-перелому стопи. Як правило, все починається з невеликого дискомфорту в напрямку передньої частини стопи. Більшість стрес-переломів стопи з'являються тут, куди доводиться більшість сили і тиску. Часто ця біль зовсім незначна і починається тільки під час тривалих вправ, бігу або тренувань. Як тільки ви припиняєте діяльність, біль зазвичай зникає. Це змушує багатьох людей нехтувати болем і навіть не підозрювати про наявність стрес-перелому.

 2. Як лікувати стрессперелом стопи
 3. Припиніть тренування, біг або все, що ви робили під час появи болю. Якщо біль іде, можна запідозрити перелом. Продовжіть тренування, і якщо біль повернеться, то це цілком може бути переломом.

 4. Як лікувати стрессперелом стопи
 5. Приберіть навантаження. Перестаньте навантажувати свої ноги, сядьте і підніміть їх. Для зняття набряклості прикладайте лід, але не більше ніж на 20 хвилин. Повторіть по мірі необхідності протягом 3-4 разів на день.

 6. Як лікувати стрессперелом стопи
 7. Прийміть ацетамінофен. Постарайтеся відмовитися від застосування ліків, що містять напроксен і ібупрофен, так як вони можуть негативно впливати на швидкість загоєння травм кістки.

 8. Як лікувати стрессперелом стопи
 9. Відвідайте свого лікуючого лікаря. Як тільки біль і набряк спадуть, призначте зустріч з вашим лікарем. Лікар, найімовірніше, призначить вам кілька рентген-знімків стопи, щоб підтвердити передбачуваний вами діагноз. Вам, імовірно, випишуть ортопедичний чобіт або милиці, як вам буде зручніше; використовуйте їх.

 10. Як лікувати стрессперелом стопи
 11. Відпочиньте. Продовжуйте дотримуватися порад свого лікаря про носіння ортопедичного чобота або милиць. Для правильного процесу загоєння вкрай важливо розподіляти вагу і тиск так, щоб вони не припадали на хвору ногу. Тримайте ногу якнайвище і добре висипайтеся. Основний процес загоєння відбувається під час сну, так як в цей час є додаткова енергія від недостатнього використання інших функцій організму.

 12. Як лікувати стрессперелом стопи
 13. Приготуйтеся нудьгувати від відсутності тренувань протягом 6-12 тижнів. Загоєння стрес-перелому стопи - далеко не найшвидший процес, причому в усіх відношеннях. Це один з найбільш тривалих періодів відновлення, тому що в якийсь момент все одно доводиться використовувати хвору ногу. Чим довше ви зможете не вставати на ноги і сприяти лікуванню, тим швидше відбудеться загоєння. Навіть не думайте про біг, або грі в м'яч, або тренуваннях, поки перелом повністю не заживе.

 14. Як лікувати стрессперелом стопи
 15. Повільно повертайтеся до звичного способу життя, навіть якщо вашій нозі краще. Вам потрібно буде погодити з вашим лікарем час наступних відвідувань. Йому може знадобитися ще один рентген знімок, щоб упевнитися в вашому одужанні. Навіть при повному одужанні вам слід вкрай повільно повертатися до звичного режиму тренувань, щоб повторно не пошкодити стопу.

 16. Як лікувати стрессперелом стопи
 17. Прийнятно виконання вправ з невеликим навантаженням, таких як плавання і велотренажери. Крім того, ви можете виконувати всі вправи для м'язів верхньої частини тіла, поки очікуєте загоєння перелому.

Частина 2 з 2: Профілактика стрес-переломів

  Як лікувати стрессперелом стопи
 1. Дізнайтеся, чи схильні ви до стрес-переломів. Якщо ви спортсмен, танцюрист або військовий, ймовірність отримання стрес-переломів у вас підвищена.
  • Будьте напоготові, якщо у вас вже бували стрес-переломи. Переломи напруги, як правило, повторюються. Близько 60% людей зі стрес-переломом вже мали подібний перелом в минулому.


  • Як лікувати стрессперелом стопи
  • Будьте обережні, коли ви тренуєтеся. Стрес-переломи - звичайне явище для людей, що займаються інтенсивними тренуваннями. З цієї причини лікарі рекомендують не збільшувати інтенсивність тренування більш ніж на 10% на тиждень.
   • Зробіть розминку і ретельно розтягніться, перш ніж тренуватися.

   • Робіть часті перерви, щоб дати вашому тілу і кісткам відпочити. Якщо ви відчуваєте себе некомфортно або відчуваєте біль під час тренування, негайно припиніть.

   • Використання хороших тренажерів може допомогти запобігти стрес-переломи. Стрес-переломи можуть відбутися, коли ваше обладнання стає причиною використання неправильної техніки тренувань.


   • Як лікувати стрессперелом стопи
   • Дізнайтеся про інші негативні факторах. Жорсткі контактні види спорту можуть збільшити ймовірність стрес-переломів, як і зношене взуття або поганий супінатор.

   Попередження

   • Оскільки перелом може бути дуже маленьким, його може бути неможливо побачити на рентгені перші 4-6 тижнів. Звичайні лікарі зазвичай не помічають такі переломи, тому краще всього звернутися до Подіатрія чи фахівця з стопах. Він зможе точно поставити діагноз, дивлячись на симптоми, особливо пухлини.