Як лікувати пухирі від засмаги


4 методика: Усвідомлюємо опасностьЛечім кожуОблегчаем больПрофілактіка

Багато людей брали загар хоча б раз в житті. Напевно всім знайомі неприємні наслідки засмаги - червона, роздратована шкіра, яка пізніше починає облазити. Наслідком засмаги є також пухирі, що означає серйозне пошкодження шкіри сонячними променями. Для лікування пухирів слід підібрати відповідне лікування.

Кроки


Метод 1 з 4: Усвідомлюємо небезпека


  Як лікувати пухирі від засмаги
 1. Розглянемо вплив ультрафіолетових променів і як вони шкодять шкірі. За спектром випромінювання ультрафіолетові промені діляться на три типи: ближній ультрафіолет (УФ-A промені), середній ультрафіолет (УФ-B промені) і дальній ультрафіолет (УФ-C промені). Практично весь дальній ультрафіолет при проходженні через атмосферу Землі поглинається озоном і тому тільки перші два типи променів можуть заподіяти шкоду вашій шкірі. Опіки та пухирі в 95% випадків викликаються ближнім ультрафіолетом. Середній ультрафіолет викликає еритему або почервоніння шкіри, що викликано розширенням кровоносних судин. Прикладом еритеми може служити почервоніння шкіри, викликане сонячним опіком, інфекції, запалення.

 2. Як лікувати пухирі від засмаги
 3. Розглянемо як розвиваються пухирі. Вони не з'являються одразу після прийняття засмаги, для цього їм знадобиться пара днів. Пухирі від опіків з'являються при пошкодженні кровоносних судин і тому плазма та інші рідини протікають між шарами шкіри і утворюють бульбашки і заповнюють їх. Не думайте, що поява пухирів не пов'язане з вашим засмагою тільки тому, що вони утворилися пізніше. Шкідливі ультрафіолетові промені більше впливають на світлу шкіру, ніж на темну і, відповідно, люди через колір шкіри в різній мірі схильні до утворення пухирів.
  • Опіки першого ступеня викликають почервоніння, розширення кровоносних судин, в результаті чого шкіра набуває червоний колір. При опіку першого ступеня пошкоджується тільки верхній шар шкіри. Проте, пошкоджені клітини можуть виділяти хімічні медіатори, які додатково дратують шкіру і руйнують інші пошкоджені клітини.

  • При опіку другого ступеня пошкоджуються внутрішні шари шкіри, а також кровоносні судини. Таким чином, пухирі є ознакою опіку другого ступеня. Тому поява пухирів говорить про більш серйозної проблеми, ніж просто опік.


  • Як лікувати пухирі від засмаги
  • Якщо ви відчуваєте нудоту, запаморочення, озноб, лихоманку, затьмарення свідомості, головний біль або сильну місцеву біль, то негайно викличте швидку допомогу. Швидше за все ваш організм страждає через тривалого впливу сонячних променів, що викликало зневоднення або сонячний удар.

  • Як лікувати пухирі від засмаги
  • Зверніться до лікаря, якщо страждаєте від хронічного актініческого дерматиту, червоного вовчака, простого герпесу або екземи. Від дії сонячних променів ці хвороби можуть загостритися. Сонячні опіки можуть також викликати кератит.

  • Як лікувати пухирі від засмаги
  • Пийте воду. Питна вода має важливе значення для поповнення організму рідиною, а також у боротьбі з зневодненням, що є серйозним і поширеним наслідком тривалого перебування на сонці. Госпіталізованим пацієнтам ставлять крапельницю, щоб заповнити втрату рідини.

  • Як лікувати пухирі від засмаги
  • При будь-яких заворушеннях поговоріть з лікарем. Краще заздалегідь попередити небезпеку, ніж потім шкодувати, та й лікар запобіжить небезпечну ситуацію і ви уникнете рубців на шкірі.

  Метод 2 з 4: Лікуємо шкіру

   Як лікувати пухирі від засмаги
  1. 1Чи не Лопати пухирі. Вони самі лопнуть коли прийде час, вам же слід убезпечити свою шкіру і пухирі від попадання інфекції.

  2. Як лікувати пухирі від засмаги
  3. Якщо пухирі почали самі лопатися, накрийте їх марлею, щоб запобігти потраплянню інфекції. При попаданні інфекції, негайно зверніться до лікаря, навіть якщо ви не зовсім впевнені в цьому.

  4. Як лікувати пухирі від засмаги
  5. На пухирі можна наносити пом'якшувальні засоби, такі як гель алое віра або зволожувачі. Тим не менш, вони не можуть прискорити загоєння. Уникайте більш щільних зволожуючих засобів або вазеліну, так як вони не дають шкірі дихати або виділяють тепло.
   • Спробуйте кубики льоду з алое! Вони допоможуть заспокоїти біль, а також вилікують шкіру. Почитайте про те, як використовувати кубики льоду з алое для лікування сонячних опіків.


   • Як лікувати пухирі від засмаги
   • Можливо шкіра буде лущитися, проте не слід вичищати відшарувалася шкіру. Пам'ятайте, ця область як і раніше дуже чутлива і сприйнятлива до інфекції і може повторно пошкодитися. Залиште шкіру в спокої.

   • Як лікувати пухирі від засмаги
   • Тримайтеся подалі від сонця! Ви ж не хочете повторно пошкодити шкіру. Якщо у вас немає іншого виходу, окрім як бути на сонці, наносите сонцезахисний крем або покривайте шкіру одягом. Відзначимо, що якась частина УФ-променів може проходити через одяг.
    • Не обманюйте похмурої або холодною погодою! За хмарної погоди УФ-промені все ще активні, сніг же може відображати 80% сонячних променів. Якщо сонце на небі, то в будь-якому випадку мається ультрафіолетове випромінювання.


    • Як лікувати пухирі від засмаги
    • Попросіть лікаря призначити вам крем сульфатіазол з вмістом 1% срібла. Срібний сульфатіазол є сильним, що вбиває бактерії, хімічною речовиною, яка використовується для лікування опіків другого і третього ступеня. Як правило, цей крем наносять місцево двічі на день. Продовжуйте його наносити доти, поки лікар не скаже зупинити його застосування. Зазначимо, що цей крем може мати серйозні побічні ефекти. Запитайте лікаря про них і негайно припиніть використання та зверніться за медичною допомогою, якщо у вас з'явилися якісь з побічних ефектів.

    • Як лікувати пухирі від засмаги
    • Не рекомендується використовувати місцеві крему-анестетики, так як вони можуть стати причиною інфекції.

    Метод 3 з 4: Полегшуємо біль

     Як лікувати пухирі від засмаги
    1. Зрозумійте, що основна частина лікування проводиться згідно симптомам. Лікування проводиться для запобігання подальшого ушкодження шкіри і полегшення болю, однак мало що можна зробити для прискорення процесу загоєння.

    2. Як лікувати пухирі від засмаги
    3. Тимчасово полегшити біль можна застосувавши прохолодний компрес або за допомогою рідини Бурова (розчин ацетату алюмінію з водою). Таку рідину можна придбати в аптеці.

    4. Як лікувати пухирі від засмаги
    5. Якщо біль не проходить, можна випити протизапальну знеболюючі ліки, наприклад ібупрофен, напроксен або аспірин.

    Метод 4 з 4: Профілактика

     Як лікувати пухирі від засмаги
    1. Тримайтеся подалі від сонця. Конено ж ви збережете шкіру здоровою, якщо будете уникати сонячних опіків.

    2. Як лікувати пухирі від засмаги
    3. Наносите сонцезахисні креми. Важливо наносити сонцезахисний крем за 30 хвилин до виходу на вулицю, але не відразу перед виходом.

    4. Як лікувати пухирі від засмаги
    5. Визначте тип своєї шкіри. Ступінь захисту SPF варіюється в залежності від вашого типу шкіри. Будь-яка людина перед виходом на сонце повинен використовувати крем із ступенем захисту, як мінімум SPF 15, проте людям зі світлим типом шкіри слід наносити сонцезахисний крем з більш високим ступенем SPF. Для дуже світлих і чутливих типів шкіри рекомендуються засоби зі ступенем захисту SPF 30+.
     • Тип I: блідий тон шкіри, легко може згоріти, засмага не виходить. Люди з першим типом шкіри повинні використовувати крему зі ступенем захисту SPF 30+.

     • Тип II: може трохи засмагнути, але шансів згоріти більше. Рекомендується крем із ступенем захисту SPF 25-30.

     • Всі інші типи шкіри відносяться до III-VI групам, вони різняться в ступені чутливості, але менш піддані негативному впливу сонячних променів, ніж типи I і II. Людям з такими типами шкіри рекомендується наносити крем із ступенем захисту SPF 15.


     • Як лікувати пухирі від засмаги
     • Наносите сонцезахисний крем повторно. Слід взяти за правило і наносити по 30 мл сонцезахисного засобу на все тіло через кожні три години, особливо після якихось водних заходів (наприклад після того, як поринете в басейн).

     • Як лікувати пухирі від засмаги
     • Знову ж таки не обманюйте на холодну погоду. УФ-промені проникають через густий шар хмар, а сніг відбиває 80% сонячного світла.

     • Як лікувати пухирі від засмаги
     • Будьте особливо обережні, якщо живете близько до екватора або в горах. В таких районах УФ-промені дуже активні. Виснаження озонового шару також може викликати посилене дію УФ-променів.

     • Як лікувати пухирі від засмаги
     • Будьте обережні у воді. Вода не тільки впливає на ефективність сонцезахисних засобів, волога шкіра в цілому більш чутлива до УФ-променів, чого не скажеш про сухій шкірі. Використовуйте водонепроникний сонцезахисний крем, коли збираєтеся на пляж або в басейн або якщо збираєтеся займатися яким-небудь видом спорту.

     • Як лікувати пухирі від засмаги
     • Надягайте капелюха, кепки, сонцезахисні окуляри та інші предмети, які можуть захистити від сонця. Можна навіть придбати одяг, що блокує ультрафіолетові промені!

     • Як лікувати пухирі від засмаги
     • Немовлята відрізняються ніжною шкірою, тому слід наносити сонцезахисний крем на все тіло дитини. Придбайте спеціальний, дитячий сонцезахисний крем.

     • Як лікувати пухирі від засмаги
     • Уникайте сонячних променів з 10 ранку до 4 вечора, в цей час сонце знаходиться високо в небі, тому промені падають прямо на незахищені предмети або людей. В згадані годинник УФ-промені дуже шкідливі.