Як визначити наявність вірусного герпесу


3 частини: Обстеження волдиряОпределяем додаткові симптоми простого герпесаЧто робити при виявленні герпесу

Простий герпес також називають бульбашковим позбавляємо, але його збудником є ​​вірус герпесу. Інфекція викликає поява хворобливих пухирів, найчастіше на губах. Ці висипання часто плутають з вуграми і атозним стоматитом, але простому герпесу супроводжують деякі симптоми, що дозволяють визначити вірусний характер захворювання. У цій статті можна дізнатися, як визначити наявність вірусного герпесу при появі висипань на губах.

Кроки


Частина 1 з 3: Обстеження пухиря


  Як визначити наявність вірусного герпесу
 1. Зверніть увагу на колють відчуття навколо рота. У багатьох людей в районі, де має з'явитися пухир, за кілька днів з'являється поколювання або свербіж. Якщо ви пригадуєте, що такі відчуття були присутні, цілком ймовірно, що причиною висипання є простий герпес.

 2. Зверніть увагу на розташування висипань. При герпесі вони зазвичай з'являються на зовнішній межі губ. В деяких випадках можлива поява висипань навколо носа або на щоках, але такі прояви досить рідкісні.
  • Простий герпес рідко з'являється всередині ротової порожнини. Якщо язвочка розташована з внутрішнього боку рота, швидше за все, це афтозний стоматит. Ця хвороба викликає виразку внутрішньої поверхні рота гангренозними язвочками.

  • Простий герпес рідко з'являється на віддалі від рота і зони навколо носа. Якщо прищики з'явилися на лобі або інших ділянках обличчя, це, найімовірніше, звичайні вугри.


  • Як визначити наявність вірусного герпесу
  • Огляньте форму висипань і поверхня шкірних тканин в районі ранки. При простому герпесі освіти невеликі і наповнені рідиною, нагадуючи пухирі. Як і пухир, опухлий ділянка може прорватися, залишивши після себе червону, сочащуюся виразку. Численні невеликі висипання можуть об'єднуватися в суцільне ціле великого розміру.
   • Після прориву на поверхні герпетичної виразки може утворитися жовтувата або коричнева кірка.

   • Цілі герпетические утворення зазвичай більш водянисті, ніж вугри. Ця різниця легко відчувається на дотик - вугрові освіти тугі.


   • Спостерігайте за освітою. При простому герпесі виразки зазвичай зникають протягом 1-2 тижні. Для загоєння і вирівнювання ділянки шкіри не потрібно приймати медикаментів або проводити будь-яке втручання. Якщо за 14 днів язвочка не зникла, її поява, найімовірніше, викликана іншою причиною.

   Частина 2 з 3: Визначаємо додаткові симптоми простого герпесу

   1. Виміряйте температуру. Часто простий герпес проявляється з іншими симптомами, характерними для вірусних інфекцій. В їх числі і підвищення температури, тому при відчутті спека або гарячки потрібно точно визначити температуру тіла, використовуючи градусник.

   2. Перевірте, чи чисте у вас горло. Це ще один симптом, який свідчить про наявність герпетичної інфекції. Якщо крім виразки на губах ви відчуваєте біль в горлі, особливо під впливом погоди, цілком ймовірно, що ваше висипання на обличчі пов'язано вірусом простого герпесу.

   3. Зверніть увагу на болі в м'язах і голові. Ці симптоми можуть нагадувати стан при грипі, оскільки це звичайний прояв вірусних інфекцій. Якщо одночасно з появою виразок починають боліти м'язи, це може вказувати на вірусний характер висипань.

   4. Перевірте стан лімфатичних вузлів. У більшості випадків вірус викликає опухлість вузлів лімфатичної системи, тому обстежте лімфатичні вузли в районі шиї і за вухами. Якщо вони жорсткі і збільшилися в розмірах, ваша імунна система пригнічена боротьбою з герпетичною інфекцією.

   Частина 3 з 3: Що робити при виявленні герпесу

   1. Використовуйте лід, щоб полегшити біль. Покладіть невелику кількість льоду в пластиковий пакет, накрийте тонкої мочалкою для особи, і прикладіть до запаленого ділянці з виразкою. Це допоможе зменшити пульсуючий біль і неприємні відчуття, що виникають при герпетіч6ескіх висипаннях.
    • Чи не притискайте лід до рота без прокладки, це може стати причиною пошкодження шкіри.

    • Також можна промивати ранку холодної водичкою, щоб зменшити неприємні відчуття.


    • Використовуйте докосанол. Для продажу цього крему не потрібно рецепта лікаря, при цьому Управління з контролю за продуктами і ліками внесло докосанол в список препаратів, рекомендованих для лікування герпесу. Застосування крему прискорить вилікування висипань на 1-2 дні.

    • Використовуйте допоміжні засоби з домашнього арсеналу. Щоб прискорити загоєння виразок, їх можна змастити невеликою кількістю вазеліну, масла чайного дерева або ванільного екстракту. Процедуру змащування слід повторювати кілька разів на день, використовуючи ватні тампони або гігієнічні палички.
     • Переконайтеся, що ваш ванільний екстракт на 100% натуральний, т.к. промисловий екстракт не володіє цілющим ефектом.

     • Щоб шкіра в місцях висипань не надто пересихала, на ніч їх можна змастити вазеліном.


     • Якщо висипання не зникають, відвідайте лікаря. Якщо висипання не пройшли протягом 1-2 тижнів, і при цьому спостерігається підвищена температура, запалення горла та інші подібні симптоми, необхідно звернутися до лікаря. Це допоможе знайти додаткові причини, що перешкоджають вашому організму справитися з інфекцією. Доктор також може виписати рецепт на більш сильні препарати, які допоможуть впоратися з інфекцією.

     • Мінімізуйте стресові ситуації, щоб не спровокувати повторних проявів. Висипання герпесу часто з'являються після сильних переживань і стресових ситуацій, в таких умовах імунна система пригнічена. Щоб мінімізувати можливість такого розвитку подій, нормально харчуйтеся, виконуйте фізичні вправи і спите достатня кількість часу, навіть якщо ваше життя проходить в напруженому діловому графіку.

     • Пам'ятайте, що вірус герпесу легко передається оточуючим. Передача герпесу можлива при поцілунках, питво з однієї ємності, спільне використання косметики або рушники. Якщо у вас з'явився герпес, ізолюйте свої контакти з оточуючими, щоб не заражати їх.

     Попередження

     • Вірус простого герпесу HSV-1 здатний викликати ускладнення, будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж застосовувати будь-які мазі.