Як відновити або зміцнити впевненість у собі


Нас усіх, і молодих, і старих, іноді підводить упевненість в собі. У житті навіть найуспішніших і гарних людей є щось, що б їм хотілося поліпшити. Існує кілька рекомендацій, дотримуючись яких, ви зможете допомогти собі або своїм дітям отримати поштовх, необхідний для втілення в життя намічених змін.

1.


Перше, що необхідно зробити, це, не шкодуючи часу, розібратися в тому, що конкретно вас турбує. Потім рішення окресленої проблеми слід розбити на невеликі здійсненні завдання. Це позбавить вас від почуття сум'яття і дозволить розслабитися. Наприклад, якщо ви незадоволені своєю вагою і хочете схуднути, вам може здатися, що перед вами стоїть величезне завдання. Розбивши ж її на кілька маленьких, ви зможете зосередитися і сфокусуватися тільки на завданнях сьогоднішнього дня (наприклад: «сьогодні мені потрібно скласти список корисних для здоров'я продуктів» і «сьогодні я зроблю двадцятихвилинну пішу прогулянку»). А тижнів через шість, які з таких «сьогодні», ви помітите, що вже впоралися з головним завданням - схуднути. І ви відразу ж відчуєте себе краще - адже ви контролювали себе день у день і при цьому відчували набагато менший стрес. Ця методика застосовна для вирішення будь-яких проблем, вона спрацює навіть у тому випадку, якщо ваше завдання - мати більше грошей або більше заробляти.

2.


Іноді нас турбує щось, на що ми не можемо впливати безпосередньо: хочеться бути вище або нижче зростанням, мати зуби здоровішими або груди більше. Пам'ятайте, що жодна з цих зовнішніх характеристик не є визначальною в плані того, яка ви людина, або що ви собою представляєте. Готовий посперечатися, що у світі є багато успішних і вкрай чарівних і привабливих людей з тим же зростанням або розміром грудей, що і у вас. Те, як ви сприймаєте особливості своєї зовнішності, залежить виключно від вашого вибору: ви можете або витягти з них користь, або корити і лаяти себе за них, що призведе до саморуйнування. Ось так ось все просто (хочете - вірте, хочете - ні).

Навмисно звертайте свою увагу (в реальному житті або при перегляді телевізора) на привабливих і успішних людей, які впоралися з тією ж ситуацією, що хвилює зараз вас. І коли ви в поганому настрої, або коли негативні думки крутяться в голові, ніби заїжджена платівка, закрийте очі, уявіть себе на хвилину саме такою людиною і запитайте себе, як би він вчинив на вашому місці, як би взявся за вирішення проблеми. І найголовніше: посміхайтеся. Здійсніть пробну поїздку на автомобілі своєї мрії, сходіть за покупками в ваш улюблений магазин (якщо у вас немає грошей, просто поторкайте і приміряйте сподобалися вам речі). Наш мозок завжди знаходить те, що шукає - це науково доведений факт (так, наприклад, як тільки у людини з'являється бажання мати машину якоїсь певної марки і моделі, він починає бачити такі машини всюди, хоча раніше їх не помічав). Пам'ятайте, що немає нічого поганого в тому, щоб «розігрувати» успіх ще до того, як ви його досягнете, звичайно, якщо при цьому ви вживаєте необхідні кроки на шляху до досягнення своїх цілей.

3.

Кілька простих кроків ви можете зробити негайно:

Навчіться приймати компліменти (осмикуйте себе всякий раз, коли у відповідь на комплімент вам хочеться сказати щось, крім «спасибі», і стежте за тим, щоб на вашому обличчі при цьому була посмішка).

Візьміть собі за правило і вранці, і ввечері присвячувати кілька хвилин релаксації: потягніться всім тілом, розслабтеся, зупиніть біг думок.

Посміхайтеся частіше. Коли ми посміхаємося, в організмі відбувається викид ендорфінів.

Слідкуйте за поставою. Випрямитеся, розправте плечі, втягніть живіт. Сутулість не тільки не прикрашає вас, але ще і повідомляє оточуючим про вашу невпевненість у собі, а це відлякує від вас людей.

Візьміть своє життя в свої руки: контролюйте своє коло спілкування, наведіть порядок у справах і займіться проблемами, вирішення яких ви давно відкладали.
{/LikeAndRead}