Як вилікувати ішіас попереково-крижовий радикуліт


Сідничний нерв складається з п'яти нервових волокон, які тягнуться від спинного мозку вниз через сідниці і стегна і доходять до задньої частини ніг. Ішіас - це загальний термін, що використовується для позначення групи симптомів, що вказують на стиск або роздратування одного або декількох з сідничних нервів. Загальним симптомом ішіасу є сильна стріляючий біль, що пронизує хребет і ноги, яка може не проходити протягом декількох тижнів і навіть місяців. До інших симптомів відносяться слабкість, поколювання, оніміння і труднощі при ходьбі. Симптоми можуть проявлятися незначно, а можуть бути дуже сильними. Ось кілька порад, які можуть допомогти вам вилікувати запалення сідничного нерва.

1.


Відпочинок. Спробуйте полежати на твердій поверхні, наприклад, на підлозі або жорсткому ліжку. Не допускайте відсутності рухової активності більше, ніж на кілька днів. Справа в тому, що без руху м'язи спини стають жорсткими і слабкими, що тільки погіршить симптоми.

2.


Щоб зменшити запалення і полегшити біль, спробуйте використовувати пакети з льодом або загорнуті в чистий рушник заморожені овочі. Прикладайте холодний компрес до беспокоящей області, принаймні, на 15-20 хвилин кілька разів на день. Холод викликає оніміння запаленого нерва, тим самим знижуючи біль.

3.

Попросіть друга або коханої людини зробити вам масаж льодом, який також дозволяє заморозити турбує область. Заморозьте воду в пластиковому стаканчику. Витягніть лід із стаканчика, для цього потрібно просто натиснути на денце стаканчика. Лід потрібно водити круговими рухами по беспокоящей області. Масаж льодом повинен продовжувати не більше трьох-п'яти хвилин, інакше може початися обмороження тканин. Робіть масаж два-три рази на день. Грілку помірної температури можна прикладати на 15-да хвилин кілька разів на день. Тепло збільшить приплив крокі і поживних речовин до роздратованим тканинам, що сприятиме одужанню.
{LikeAndRead}

5.

Чергуйте лід і тепло, поки біль не спаде.

6.

Поки синдроми поястнічно-крижового радикуліту будуть давати про себе знати, регулярно приймайте протизапальні препарати, такі як ібупрофен, аспірин і напроксен. Лікар також може призначити вам який-небудь селективний інгібітор ЦОГ-2.

7.

Щоб зменшити запалення, можете приймати оральні стероїди. Зверніть увагу на те, що хоча ці стероїди і здатні швидко зняти запалення, їх побічними ефектами можуть бути остеопороз, катаракта і серцево-судинні проблеми. Обговоріть з лікарем плюси і мінуси прийому стероїдів.

8.

Якщо ішіас не реагує на інші методи лікування, і ви відчуваєте сильний біль, можете зробити епідуральну ін'єкцію стероїдів. У цьому випадку стероїд вводять безпосередньо в зухвалу біль область, допомагаючи зменшити запалення.

9.

М'яко розтягуйте підколінні сухожилля, це дозволяє зменшити навантаження на нижню частину спини. Ляжте на спину на підлогу. Одну ногу тримайте на підлозі, а іншу підніміть вгору. Візьміться за підколінну м'яз. Утримуйте положення протягом 30 секунд. Повторіть вправу для другої ноги. Кожен день робіть таку розтяжку по два-п'ять разів.

10.

Робіть прогини тому, щоб зміцнити свій хребет і зробити його більш стійким. Ляжте на живіт і за допомогою передпліч злегка підніміть верхню частину тулуба. Опустіться на підлогу. Повторюйте вправу від двох до п'яти разів на день.

11.

Робіть легкі вправи, які дозволять зберегти гнучкість і здоров'я поперекових м'язів. Сюди можна віднести, наприклад, ходьбу. Починайте з малого, і в міру того, як вам буде ставати кращим, збільшуйте відстань. Іншим легким вправою, яке допомагає позбавитися від ішіасу, є водна аеробіка. Вона зміцнює м'язи, але при цьому не погіршує симптоми.
{/LikeAndRead}