Як позбутися від гінекомастії


Гінекомастія - це збільшення грудної залози у чоловіків. Гінекомастія розвивається, коли рівень естрогену в організмі перевищує рівень тестостерону. У новонароджених хлопчиків даний стан може розвиватися у зв'язку з попаданням в організм материнських гормонів під час вагітності. У підлітків гінекомастія може виникати через гормональні зміни, пов'язані з досягненням статевої зрілості. У дорослих чоловіків гінекомастія буває обумовлена прийомом певних препаратів і проблемами зі здоров'ям. Методи, за допомогою яких можна позбутися від гінекомастії, варіюються залежно від причини її виникнення.

1.


Пройдіть медичне обстеження у свого лікаря, щоб той міг визначити причину розвитку гінекомастії. До збільшення грудної залози можуть призвести: розлади гіпофіза і надниркових залоз, гіпертиреоз, а також захворювання печінки і нирок.

2.


Візьміть з собою список препаратів і добавок, які ви або ваша дитина (якщо від гінекомастії страждає він) приймаєте в даний час. У деяких людей гінекомастія розвивається у зв'язку з прийомом валіума, трициклічних антидепресантів, хіміотерапевтичних препаратів і деяких ліків, що прописують людям з ВІЛ-інфекціями. Можливо, лікар зуміє підібрати для вас інші препарати, що не мають побічного ефекту у вигляді гінекомастії.

3.

Не зловживайте алкоголем та не приймайте заборонених наркотичних засобів (таких як марихуана, героїн або амфетаміни). Згідно з дослідженнями прийом подібних речовин може викликати гінекомастію у деяких чоловіків.

4.

Спочатку застосуйте тактику "пильного очікування". У новонароджених та підлітків гінекомастія зазвичай зникає без специфічного лікування. В обох випадках необхідно лише час для стабілізації гормонів. Зменшення грудної залози може відбутися протягом декількох тижнів після народження. Підлітки можуть помітити позитивні зміни через кілька місяців, проте в деяких випадках процес займає до декількох років.
{LikeAndRead}

5.

Від гінекомастії можна позбутися, приймаючи препарати, які використовуються для лікування раку грудей. Деякі препарати не схвалені експертами, проте іноді їх все ж прописують для лікування гінекомастії.

6.

Якщо гінекомастія заподіює вам сильний дискомфорт, а ознак поліпшення не спостерігається, ви можете зробити хірургічну операцію з видалення зайвої тканини. Чоловіки можуть вдатися до ліпосакції або навіть ампутації молочної залози.
{/LikeAndRead}