Як уникнути можливих небезпечних реакцій на виписані за рецептом ліки


За рецептом лікаря сьогодні можна купити практично будь-які ліки для всіх органів і систем організму - для всього, що має відношення до здоров'я. Ліки є значущою частиною сучасного суспільства, вони продовжують наше життя і покращують її якість. Тим не менш, у випадках, коли ліки приймаються неправильно або разом з іншими несумісними з ними препаратами, можуть виникати небезпечні реакції.

Згідно з наявними даними щороку в нашій країні сотні тисяч людей наносять собі шкоду, приймаючи виписані лікарем ліки. Це величезні цифри. Хтось може сказати, що нещасних випадків, пов'язаних з вживанням лікарських засобів, уникнути неможливо, але на ділі дотримання запобіжних заходів при вживанні ліків здатне значно знизити ризик для здоров'я.

Виписаний лікарем рецепт і дані їм пояснення - це, звичайно, дуже важливо, але коли справа стосується Вашого здоров'я та безпеки, Ви повинні звикнути самостійно шукати інформацію, щоб завжди знати, що саме Ви ставите в свій організм. Кілька хвилин, витрачених на вивчення представлених нижче кроків, допоможуть Вам підвищити свою особисту безпеку і допоможуть запобігти виникненню можливих небезпечних реакцій на прийняті лікарські засоби.

1.


Ведіть список прийнятих в даний момент лікарських препаратів.

Постійно ведіть список прийнятих Вами ліків. Також включіть в список всі відомі Вам свої алергічні реакції. Це дуже корисна звичка, яка не тільки дозволить Вам у будь-який момент точно знати, які препарати Ви приймаєте, але і дозволить медичному персоналу заздалегідь дізнатися про можливі небезпеки. Якщо Ви регулярно приймаєте вітаміни, не забудьте включити в список і їх теж.

2.


Поговоріть зі своїм лікарем про виписаних Вам ліках.

Поговоріть зі своїм лікарем. Пам'ятайте, що справа йде про Ваше здоров'я і Вашої безпеки. Запитайте лікаря про ліки, які він Вам виписав, про те, як вони взаємодіють з іншими препаратами, чи є ризик виникнення алергічних реакцій. Пам'ятайте, що до складу лікарських засобів крім основних компонентів входять і неактивні інгредієнти, які також можуть викликати алергічні реакції. Якщо Ви вважаєте, що це необхідно, то можете проконсультуватися з ще одним лікарем про виписаний Вам препараті.

3.

Проконсультуйтеся з фармацевтом.

Коли будете купувати ліки, проконсультуйтеся з фармацевтом. Задайте Ваші питання і переконайтеся, що він вклав листок з інформацією про ліки - такі листки поставляються разом з усіма медичними препаратами. На них міститься вся необхідна інформація про побічні ефекти ліків, його взаємодії з іншими засобами, ризик для здоров'я і багато іншого. Цей листок стане для Вас основним джерелом достовірної інформації про прийнятому препараті - так що не забудьте його уважно прочитати.

4.

Пошукайте інформацію про ліки в Інтернеті.

Щоб знайти більше інформації про цікавить Вас ліках, а також дізнатися думку вже брали його людей і задати їм питання, зверніться до Інтернету. Скориставшись пошуком Яндекса або Гугла, Ви знайдете безліч авторитетних сайтів, на яких публікуються рецензії на ліки від брали їх людей. Також на них можна знайти інформацію від фармацевтичних компаній, яка може виявитися корисною, якщо у Вас не виявилося листка з описом ліки. Витративши декілька хвилин на читання особистого досвіду інших людей, Ви можете дуже багато чого довідатися про те, чого можна чекати від цих ліків.
{LikeAndRead}

5.

Дотримуйтесь інструкцій на рецепті.

Потрібно ретельно слідувати інструкціям на рецепті. Переконайтеся, що приймаєте ліки точно в зазначений час. Подивіться, чи потрібно приймати ліки разом з їжею або без неї, а також переконайтеся, що прочитали про всі пересторогах при прийомі. Завжди викидайте невикористані ліки з простроченим терміном придатності.{/LikeAndRead}