Як виміряти рівень холестерину


Численні дослідження показали, що високий рівень холестерину, відомого як ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) або «поганий» холестерин, збільшують ризик пороку серця і серцевого нападу. Доктора часто призначають пацієнтам з високим рівнем холестерину медикаменти, що знижують холестерин. Однак знизити холестерин можна і без ліків, дотримуючись правильної дієти і спеціальних вправ. Єдиний спосіб виміряти рівень холестерину - зробити аналіз крові. Ось як можна це здійснити.

1.


Поговоріть зі своїм терапевтом. Слідкувати за своїм холестерином так популярно і прийнято сьогодні, що ваш доктор погодиться виписати вам напрямок на потрібні аналізи. Тести на холестерин не відносяться до розряду термінових, тому ви можете здати кров у будь-який зручний для вас час і чекати результатів. Це оптимальний метод дізнатися свій рівень холестерину і співвідношення «поганого» і «хорошого» холестерину.

2.


Слідкуйте за акціями в вашому місті. Існує можливість безкоштовно або за малу плату дізнатися свій рівень холестерину, якщо яка-небудь лікарня проводить акцію. Так як це простий аналіз - достатньо взяти кров з пальця, то результати тесту ви зможете отримати одразу на місці, проте такий швидкий тест покаже лише загальний рівень холестерину, не розділяючи його на «поганий» і «добрий». Якщо результати ваших аналізів не відповідають нормам, зверніться до лікаря.

3.

Дізнайтеся, чи не проводить акцій ваш роботодавець. Деякі організації влаштовують іноді масову перевірку своїх співробітників. Якщо у вашій компанії це прийнято, дізнайтеся у співробітника по роботі з персоналом, як можна здати цікавлять вас тести.

4.

Виміряйте рівень холестерину будинку. Ви можете знайти в аптеці різні тести, які можна провести самому в домашніх умовах. До таких тестів відноситься і тест на холестерин. Ви можете дізнатися рівень холестерину по крапельці вашої крові. Недолік таких тестів в тому, що якщо ваш холестерин, виміряний будинку, виявиться високим, вам все одно доведеться йти на прийом до лікаря. І перш ніж лікар призначить лікування, він все одно відправить вас на аналіз крові, щоб переконатися, що холестерин дійсно високий, а також дізнатися про співвідношення «поганого» і «хорошого» холестерину.
{LikeAndRead}

5.

Незалежно від того, яким з перерахованих вище способів ви дізналися свій рівень холестерину, переконайтеся, що правильно зрозуміли свої аналізи. Підвищено чи рівень холестерину, визначається з пропорції «поганого» і «хорошого» холестерину. Іноді у вас можуть бути проблеми, навіть якщо загальний рівень холестерину невисокий, але частка «поганого» холестерину сильно перевищує частку «хорошого». Завжди краще проконсультуватися з фахівцем, якщо ви не зовсім розумієте результати ваших аналізів.
{/LikeAndRead}