Як лікувати блювоту


Зазвичай блювота - симптом захворювання. Однак блювота також може бути наслідком прийому всередину токсичних речовин, наприклад, занадто великої кількості алкоголю, а також харчового отруєння. Як правило, симптоми проходять через кілька днів, але у випадках важких захворювань, якщо ви не звернетеся за медичною допомогою, це може призвести до небезпечних наслідків.

У цій статті дається кілька порад з лікування блювоти.

1.


Покладіть людини на землю в положенні на лівому боці. Це допоможе уникнути задухи і запобігти блювоту.

2.


Давайте людині багато пиття для того, щоб уникнути зневоднення. Поступово збільшуйте кількість споживаної рідини. Це може бути вода, фруктовий сік або підталі шматочки льоду. Не давайте людині газованих напоїв, напоїв містять кофеїн або алкоголю. Напої для спортсменів з електролітами допоможуть відновити водно-сольовий баланс після нападу блювоти.

3.

Не давайте хворому їсти доти, поки блювота не припиниться, щонайменше, ще кілька годин. Якщо хворому хочеться їсти, йому потрібно давати легку їжу, таку як желе або суп. Тверду їжу залиште на наступний день, щоб у організму був час відновитися.

4.

Якщо блювота продовжується більше 24 годин, необхідно звернутися за медичною допомогою. Постарайтеся визначити, що саме викликає блювоту. Це може бути травма голови, кровотеча, жар, зневоднення, сухість у роті, діарея, біль або спазми в животі.
{LikeAndRead}

5.

Якщо у дитини молодше півроку блювота триває більше 6 годин, то зверніться до лікаря, особливо якщо присутні й інші симптоми, такі як жар, діарея, кровотеча або зневоднення.
{/LikeAndRead}