Як лікувати вушну біль


Вушна біль - досить болісне і вельми поширене нездужання, якому особливо часто схильні діти. Причини вушної болю можуть самі різні: від скупчення рідини у вусі до знаходження на великій висоті (наприклад, в горах або при польоті на літаку). Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся про те, як лікувати вушну біль.

Перша допомога при болю у вусі

1.


Визначте, біль якого типу заподіює вам занепокоєння. Всі випадки вушної болю можна розділити на два типи: отит зовнішнього вуха і отит середнього вуха. Зовнішній отит (відомий також під назвою «вухо плавця») - це інфекційне ураження шкіри в зовнішньому вусі і зовнішньому слуховому каналі. Середній отит - це інфекційне ураження середнього вуха або барабанної перетинки (найчастіше їм хворіють діти).

2.


Почніть приймати болезаспокійливі препарати, що продаються в аптеці без рецепта, наприклад, ацетамінофен або ібупрофен, вони допомагають при вушної болю. Не забудьте випити болезаспокійливий перед сном: коли ви прийміть горизонтальне положення, тиск у вусі збільшиться, що призведе до посилення болю. З цієї ж причини постарайтеся спати з піднятою головою або в напівсидячому положенні - так ви зменшите тиск у хворому вусі.

3.

Спробуйте вгамувати вушну біль, наклавши на вухо холодний або гарячий компрес (можете також використовувати електричну грілку або пакет з льодом). Тепло чи холод? Вибір залишається за вами: все залежить від того, що краще допомагає вам при болю.

4.

Пожуйте жувальну гумку, посмокчіть льодяник. Дитині можна дати пляшечку з соскою або пустушку. Ковтальні руху допомагають зменшити тиск повітря, що скупчився за барабанною перетинкою, особливо в тих випадках, коли перепади тиску викликані знаходженням на великій висоті.
{LikeAndRead}

5.

Оцініть тяжкість своїх симптомів - можливо, вам слід звернутися до лікаря. У разі, якщо сильна вушна біль не проходить протягом декількох годин, або якщо біль помірної сили продовжує турбувати вас більше двох днів, візиту до лікаря вам не уникнути.

6.

Дотримуйтеся режиму прийому прописаних антибіотиків. Багато лікарів призначають антибіотики з великим небажанням і лише в тих випадку, коли це абсолютно необхідно. Тому якщо лікар прописав вам антибіотики у вигляді пероральних лікарських засобів або вушних крапель, швидше за все, без них дійсно не обійтися.

Лікування та профілактика вушної болю у дітей

1.

У разі, якщо інфекційні захворювання вух повторюються у вашої дитини частіше чотирьох разів на рік, подумайте про можливість проведення профілактичного лікування антибіотиками. Деякі лікарі рекомендують тривалий прийом антибіотиків в малих дозах в якості профілактичного заходу, інші виступають проти цього методу. Перед прийняттям остаточного рішення, порадьтеся зі своїм лікарем, обговоривши всі переваги і недоліки прийому антибіотиків в профілактичних цілях.

2.

Слідкуйте за тим, щоб у вухах дитини не накопичувалася рідина. Скупчення рідини за барабанною перетинкою може стати живильним середовищем для розмноження бактерій. Крім того, скупчення рідини у вусі може призвести до тимчасового порушення слуху, що в свою чергу негативно позначиться на розвитку мови дитини.

3.

Обміркуйте можливість проведення вашій дитині хірургічної операції, що полягає у введенні спеціальної трубки для дренування середнього вуха. Таку операцію нерідко проводять дітям, у яких часто повторюються вушні інфекції або накопичується рідина за барабанною перетинкою. Введені трубки забезпечують відведення рідини із середнього вуха, а для того, щоб їх видалити, не доведеться проводити повторну операцію - через півроку чи рік вони відпадуть самостійно.

4.

Якщо все випробувані методи лікування не дали позитивних результатів, можливо, має сенс видалити дитині аденоїди або мигдалини. Хірургічне видалення аденоїдів і мигдалин може полегшити проходження повітря і рідин по слухового каналу, що в свою чергу зменшить скупчення рідини в євстахієвих трубах.
{/LikeAndRead}