Як знайти щільність речовини


Щільність - це характеристика речовини, обумовлена, як його маса, яка припадає на одиницю об'єму. Для багатьох речовин значення щільності можна знайти в різних таблицях і діаграмах, однак ці значення осредненние або віднесені до конкретної температурі. Так як обсяг залежить від температури і тиску, то і щільність речовини також змінюється залежно від температури і тиску. У багатьох випадках табличними значеннями щільності можна вільно користуватися при проведенні розрахунків, але для деяких завдань бувають необхідні точні вимірювання щільності.

1.


Зважте ваш зразок на вагах і запишіть значення маси. Для зважування рідини потрібно також визначати масу посудини, в який вона наливається.

2.


Визначте об'єм зразка. Для рідин можна скористатися розміченим мірним посудиною. Об'єм твердих тіл найпростішої форми, наприклад, куба, можна обчислити за формулою, провівши вимірювання сторін фігури. Якщо тіло має більш складну форму, можна знову скористатися мірним посудиною, наливши в нього деяку кількість рідини і зануривши в неї тіло. Різниця в рівні води до і після занурення предмета дасть об'єм тіла (тільки в тому випадку, якщо воно занурюється у воду повністю).

3.

Розділіть масу тіла на його обсяг. Чим більш точно ви визначите ці характеристики, тим точніше буде отримане значення площі.{/LikeAndRead}