Як відмовитися від куріння марихуани


Набридло? Хочете зав'язати з курінням «травички»? Якщо ви твердо вирішили, що вистачить кидати гроші на вітер (а точніше - випускати димом), гаяти час і ламати кар'єру, то відмовитися від марихуани вам цілком під силу. Прочитайте, як найпростіше розпрощатися з «дурью» і налагодити власне життя.

1.


Складіть перелік

Раз вже ви готові відмовитися від наркоти, значить, у вас є на те свої причини. Ці причини складають мотивацію, яка і допоможе вам залишити марихуану в минулому. Мотивація - це потужний інструмент, і він завжди повинен бути у вас під рукою.

Тому складіть перелік причин, які змушують вас покінчити з «травичкою». Гроші? Вас допекли постійні пошуки коштів на дозу? Або ви вирішили схуднути? А може, вам треба пройти на роботі тест на наркотики? Словом, перерахуйте всі причини на аркуші паперу і сховайте його в кишеню. Як тільки у вас виникне полювання покурити, дістаньте його і уважно прочитайте. Подумайте, скільки ви втрачаєте заради якоїсь «дурі». Щоб посилити вплив переліку, опишіть свої бажання і плани в подробицях, відзначаючи тут же і цілі, яких хочете добитися.

2.


Уникайте спокус

Марихуана - це не фізична залежність, а всього лише погана звичка. Значить, щоб відмовитися від неї, треба уникати ситуацій, які з нею пов'язані. Наприклад, ваш кращий друг завжди Не проти покурити «травку». Що ж, тоді вам варто на деякий час розлучитися. Можна спілкуватися з ним по телефону або електронною поштою, навіть зустрічатися іноді - але тільки в громадських місцях, де нікому і в голову не прийде вживати наркотик.

Якщо марихуана стала для вас обов'язковою частиною вечірнього відпочинку, уникайте тих місць і розваг, де завжди вживають «дурь».

Загалом, обмежити можливості куріння «травки» - найпростіший і найкращий спосіб покінчити з цим назавжди. Зрозуміло, все життя під домашнім арештом НЕ просидиш, але в перший час, коли ваша рішучість ще слабка, триматися подалі від усіляких спокус просто необхідно.

3.

Напишіть спогади про життя з «травичкою»

Можливо, у вас збереглося в пам'яті багато захоплюючих і навіть кумедних епізодів, пов'язаних з марихуаною. Але напевно траплялися й неприємності. Може, вас оштрафували за непристойну поведінку, може, через свою звичку ви посварилися з коханою дівчиною, розтратили чужі гроші або не отримали підвищення по службі. Складіть перелік того, чим заплатили за пристрасть до марихуани, і перечитуйте його якомога частіше. Гроші, любов і кар'єрний ріст - потужні засоби впливу на психіку.

4.

Займіться своїм здоров'ям

Якщо спроба відмовитися від марихуани викликала у вас депресію, спробуйте зайнятися своїм здоров'ям. Не тільки фізичним, але і психічним та інтелектуальним. Адже наркотик завдав шкоди всім складовим вашого людського «я». До речі, до прямого збитку від наркотику можете додати ще і непрямий: адже скільки ви могли зробити корисного за той час, коли ковтали дурманний дим!

Знайдіть собі таке заняття, яке допоможе поліпшити здоров'я і емоційне самопочуття, а також підвищити інтелект. Це заняття має стати для вас звичним, витіснивши з життя погану звичку. Якщо ви всього лише вирішите вибрати собі нове хобі і відведете для пошуків найкращого варіанту той час, який раніше присвячували паління «травички», вже це стане прекрасним відволікаючим чинником.
{LikeAndRead}

5.

Все пройде!

Скільки б часу і сил ви не витратили на те, щоб відвикнути від поганої звички, іноді вас будуть долати напади наркотичної спраги. Такі напади зазвичай недовгі, але здаються нескінченними. Коли таке станеться, прийміть виклик. Зробіть глибокий вдих і скажіть собі: «І це пройде!». Ось побачите: спрага непомітно зникне.

Ну, а якщо не зникне, тоді знову дістаньте перелік причин для відмови від «травички» і спогади про життя з нею і в черговий раз уважно їх перечитайте. Розуміння того, якої шкоди завдала вам марихуана, безсумнівно, у величезній мірі зміцнить ваше бажання покінчити з «дурью» назавжди.

6.

Пошукайте поради і допомоги

Не завжди марихуана служить для відпочинку або розваги. Іноді вона виконує ту ж роль, що і спиртне: допомагає забути про біди і неприємності. Якщо ви курите через якусь душевної травми або серцевого болю, пошукайте поради і допомоги у професіонала. Звичайно, час все лікує, але краще все-таки повчитися методам відновлення психічної рівноваги.

7.

Не замикайтеся в собі

Існує програма допомоги курцям марихуани. Вона включає 12 кроків, які вчать, як відмовитися від наркотику. Крім того, зараз подекуди вже діють центри допомоги не тільки алкоголікам, а й наркоманам. Деякі з них організують лікарі і священики. Постарайтеся знайти в таких центрах друзів по нещастю, які допомагають один одному налагодити нормальне життя.
{/LikeAndRead}