Як користуватися стетоскопом


Стетоскоп - це прилад, який використовують для прослуховування шумів серця, легенів і кишечника. Користуватися стетоскопом нескладно, однак, для того, щоб навчиться розпізнавати звуки, які ви чуєте в стетоскопі, знадобиться багато часу і практики.

1.


Перед тим як вставити у вуха стетоскоп, почистіть його раковини, особливо, якщо ви не єдина людина, яка ним користується, або якщо дуже рідко використовуєте прилад. У лікарні раковини стетоскопа обробляють проспиртовані тампонами.

2.


Перед тим, як прикласти головку стетоскопа до грудей, зігрійте її в руках. Зазвичай 30 секунд буває достатньо, щоб голівка стала теплою.

3.

Вставте стетоскоп у вуха.

4.

Візьміть головку стетоскопа в одну руку, а пальцем іншої руки злегка стукніть по голівці і послухайте шум. У багатьох стетоскопов головка двостороння, яка може не до кінця повертатися і блокувати звук.
{LikeAndRead}

5.

Візьміть головку між вказівним і середнім пальцем, щоб забезпечити максимальний контакт з шкірою.

6.

Щоб звести до мінімуму сторонні шуми, не допускайте контакту трубки звукопровода або головки з одягом, волоссям або постільною білизною.

7.

Призначте головку стетоскопа до того місця, яке хочете прослухати. Якщо це серце, то призначте голівку на кілька сантиметрів (близько 5) вище лівого соска. Ви повинні почути верхній і нижній тони биття серця, це ще називається апікальним пульсом.

8.

Після використання покладіть стетоскоп так, щоб його трубка не згиналася. У лікарні невикористовувані стетоскопи вішають за раковини так, щоб трубка могла вільно бовтатися.
{/LikeAndRead}