Як правильно падати


У падінні немає нічого смішного. Щороку тисячі людей потрапляють до лікарень через, здавалося б, цілком нешкідливих падінь. Як і у випадку з будь-якими хворобами, кращий спосіб лікування - це профілактика. Якщо ви навчитеся правильно падати, ваші шанси уникнути серйозних травм значно підвищаться.

1. Перш ніж приступити до описаних нижче вправ, порадьтеся з тренером з бойових мистецтв. Без конкретних інструкцій ви ризикуєте отримати дуже серйозні, навіть смертельні, ушкодження.

2.


Освоєння першого прийому почніть стоячи, з притиснутою до стіни спиною. При цьому будьте уважні і зосереджені. Ковзаючи спиною по стіні, повільно опустіться вниз, витягаючи ліву ногу перед собою. Згинаючи праву ногу, присідайте на ній до тих пір, поки сідниці не торкнуться підлоги. При цьому ліва нога залишається витягнутої вперед.

3.


Встаньте на мат або іншу м'яку поверхню і потренуйтеся в падінні на одну ногу без допомоги стіни. Повільно присідайте на кожну ногу по черзі, поки сідниці не торкнуться поверхні. Опустившись на мат, обхопіть руками зігнуту в коліні ногу, щоб утримати рівновагу і не впасти на спину. Продовжуйте тренування до тих пір, поки не навчитеся повільно падати на землю, не перекидаючись на спину.

4.

Потренуйтеся в падінні на бік. З положення стоячи ковзаючим рухом перемістіть праву ногу вперед і трохи вліво, так щоб зовнішня сторона ступні була лівіше середньої лінії. Тримаючи руки схрещеними перед собою і нагнувши голову вперед, падайте тому на праву сідницю. При виконанні прийому залишайтеся розслабленим, використовуючи праву частину стегна і сідниці для пом'якшення удару.
{LikeAndRead}

5.

Продовжуйте тренуватися в падінні на спину на мате до тих пір, поки не досягнете бездоганного виконання прийому. Коли освоїте прийом досконало, поміняйте ноги і потренуйтеся в падінні на ліве стегно.

6.

Переходьте до освоєння падіння вперед. Зробіть широкий крок вперед правою ногою, опускаючись якомога ближче до землі. Тримаючи ситуацію під контролем, падайте в ліву сторону, тримаючи складені пригорщами руки приблизно в метрі перед обличчям і відвернувши голову в сторону. Руки повинні торкнутися землі першими, приймаючи більшу частину удару на долоні та передпліччя. Потім ви плавно опускається на груди. Міняючи ноги, тренуйтеся в падінні в обидві сторони, поки не освоїте прийом бездоганно.

7.

Не поспішайте, вдосконалюйте техніку і збільшуйте швидкість дій поступово, крок за кроком. Зрештою кожен прийом повинен виконуватися легко, без напруги і без роздумів.
{/LikeAndRead}