Як запобігти оперізуючий лишай


Оперізуючий лишай, також відомий, як оперізуючий герпес, викликається вірусом-збудником вітрянки. Якщо ви перехворіли вітрянкою, то існує ризик розвитку оперізувального лишаю. Однак є ряд простих правил, виконання яких дозволяє уникнути розвитку цього захворювання.

1.


У першу чергу постарайтеся не захворіти вітрянкою. Якщо ви не заражалися вірусом вітрянки, то оперізуючий герпес розвинутися не може. Для профілактики вітрянки головною умовою є відсутність контакту з хворими на вітрянку або оперізувальний лишай, так як обидва захворювання інфекційні.

2.


Зробіть щеплення від вітрянки. Якщо ви не хворіли на вітрянку, то вам можна пройти вакцинацію. Щеплення буде однаково ефективна і від вітряної віспи, і від оперізуючого герпесу.

3.

Зробіть щеплення від оперізуючого лишаю. З'явилася нова вакцина Zostavax (вакцина проти оперізувального лишаю), яка використовується, для профілактики розвитку оперізувального герпесу у людей, що перехворіли на вітряну віспу. В даний час вакцина рекомендована для людей віком 60 років і старше.

4.

Намагайтеся уникати стресів. Стрес і хвилювання послаблюють імунну систему, що, у свою чергу, може послужити причиною розвитку оперізувального лишаю.
{LikeAndRead}

5.

Слідкуйте за здоров'ям. Добре харчуйтеся і підтримуйте себе у формі. Це підтримає вашу імунну систему і допоможе запобігти появі оперізувального герпесу.
{/LikeAndRead}