Як перевірити автоматичний електричний вимикачАвтоматичні електричні вимикачі знаходяться в розподільному ящику у вашому домі. Якщо електричне навантаження, що виходить від різних освітлювальних і побутових приладів у вашому домі, стає занадто високою, може статися коротке замикання і пожежа. Автоматичні вимикачі спрацьовують, коли електричне навантаження досягає певного рівня, і частково відключають електрику в будинку до тих пір, поки проблема не буде вирішена. Несправні вимикачі необхідно замінити новими, але для їх перевірки вам не потрібно викликати електрика. Ви можете використовувати мультиметр, який можна придбати в будь-якому магазині електроінструментів, і дуже швидко провести основну діагностику автоматичного вимикача.

1.


Відкрийте розподільний ящик. Ви побачите довгий ряд чорних вимикачів, відповідних різних частин вашого будинку. (В ідеалі вони повинні бути промарковані із зазначенням частини будинку). Це і є автоматичні запобіжники ланцюга.

2.


Вимкніть всі електроприлади, що живляться від вимикача, у якого є проблеми. Це запобіжить коротке замикання в разі непередбаченого імпульсу напруги.

3.

Переконайтеся в тому, що відповідний вимикач знаходиться в положенні "off" (вимкнений). Якщо це так, то цей вимикач спрацював (хоча вам слід завершити перевірку для більшої надійності). Перемкніть вимикач в положення "on" (включений). Якщо він через кілька секунд знову повертається в положення "off", то проблема, швидше за все, в самій електропроводці, і вам буде потрібно електрик-професіонал.

4.

Встановіть мультиметр в положення "Volts AC" (вольти змінного струму). Доторкніться одним штирьком до виведення вимикача, а іншим штирьком - до гвинта заземлення. Подивіться на індикатор мультіметра.Еслі лампочка не загоряється або на ньому немає ніяких свідчень, струму в мережі немає і ланцюг потрібно замінити.
{/LikeAndRead}