Як перевірити кульові з'єднання


Кульові з'єднання використовуються для з'єднання ходової частини автомобіля з важелями управління і поворотними кулаками. Вони забезпечують рухливість ходової частини у відповідь на вплив системи рульового управління. Кількість і розташування кульових з'єднань у вашій машині визначається її маркою і моделлю, а також типом ходової частини. Якщо ви відчуваєте труднощі з керуванням або роботою підвіски, то вам необхідно перевірити, чи правильно діють кульові з'єднання.

1.


Отримайте доступ до ходової частини автомобіля. За допомогою підйомника в професійно обладнаному гаражі підійміть машину досить високо.

2.


Встановіть місцезнаходження кульових з'єднань і визначте, чи знаходяться вони в ідеальному робочому стані. Перед тим як регулювати або змащувати шарніри, слід уточнити, чи дійсно це необхідно.

3.

Перевірте кульові з'єднання, які класифікують як «нижні опорні». Такі шарніри встановлюються на автомобілях, які мають карданний вал або гвинтові пружини, розташовані на важелях управління.

4.

Потім знайдіть «нижні ведені ненавантажені» шарніри. Вони встановлюються в задньопривідних автомобілях, а також в моделях з підвіскою Макферсона.
{LikeAndRead}

5.

Перевірте «верхні опорні» шарніри. Такі шарніри використовуються в автомобілях з розтяжками або пружинними стрижнями, встановленими на верхніх важелях управління.

6.

Зніміть показання індикатора зносу, встановленого на перевіряється шарнірному з'єднанні. Перевірте на дотик, як далеко виступає насадка прес-маслянки з гнізда на шарнірі. Якщо з будь-якого краю насадка височить над гніздом, то вона справна. Якщо ж ступінь її зносу така, що вона виявляється урівень з гніздом, то саме час шукати їй заміну.

7.

Міняйте всі шарнірні з'єднання одночасно. Зазвичай всі шарніри мають однакову ступінь зносу, навіть якщо вони знаходяться з протилежних сторін машини. При цьому опорні шарніри зношуються швидше ненавантажених.

{/LikeAndRead}