Як розшифрувати УЗД


Ультразвукове дослідження - досить складний для розуміння метод дослідження. Результат ультразвукового дослідження - сонограмма або ехограма - двомірне зображення. При дослідженні ультразвукові імпульси проходять через тіло. Перед посилкою наступного імпульсу робиться пауза, під час якої заміряється інтенсивність «відлуння» попереднього імпульсу - ультразвукове відображення від різних тканин тіла. Цей відбитий сигнал використовується для побудови зображення. Ультразвукові хвилі по-різному поводяться в різних середовищах, і це відіграє велику роль у розумінні ехограми.

1.


Орієнтація зображення. Ультразвукові знімки зазвичай робляться в одній з двох площин - поздовжньої або поперечної. У поздовжньої сонограмі ліва сторона знімка показує органи верхньої частини тіла - до голови пацієнта, права частина - до ніг. При поздовжній орієнтації в лівій частині зображення показана права сторона тіла, а на правій - ліва.

2.


Напрямок вимірювань. Вимірюються довжина, висота і ширина. Довжина на поздовжньо орієнтованих знімках вимірюється зліва на право. Висота вимірюється зверху вниз. Ширина на поперечних знімках вимірюється зліва на право.

3.

Розрізнення кістозних і однорідних тканин. Кістозні тканини заповнені рідиною. Кіста без сторонніх включень має на сонограмі чорний колір, так як не відображає сигнал. Фактично ультразвук посилюється, проходячи через рідину, і спостерігається збільшення проникаючої здатності. Це виражається в тому, що тканини за кістою видно чіткіше і яскравіше - вони яскраві, білі. Різні відтінки сірого говорять про наявність різної кількості рідини.

4.

Оцінка наявності жиру або повітря. Ультразвук погано поширюється в жирі і повітрі, тому зображення виходить поганої якості і структури тканин важкорозрізнювані за наявності жирів або газів. Іноді це може вказувати на патологію. Наприклад, печінка наповнена кров'ю (рідиною) і її можна використовувати як «ехографіческое вікно» - щоб краще розглянути інші структури. Якщо ж крізь печінку видно погано - можливо це говорить про жировій інфільтрації печінки.
{LikeAndRead}

5.

Дослідження кровотоку. Для визначення наявності кровотоку, його напрямку і швидкості використовується доплеровській ефект, при якому з'являються червоні або сині сигнали. Як правило, червоні відповідають руху крові у напрямку до камери, а сині - від камери. Імпульсно-доплеровское дослідження застосовується для дослідження опору кровотоку. Високі піки сигналу говорять про великому опорі, а низькі - про малий.
{/LikeAndRead}