Як зробити масаж


З давніх часів мистецтво масажу допомагало лікувати і омолоджувати тіло, відновлювати внутрішню рівновагу. Чи хочете ви зробити лікувальний масаж своїй дитині, стимулювати лібідо свого партнера або зменшити біль, наші поради допоможуть вам навчитися правильно робити масаж. Читайте - і у вас все вийде.

1.


Нехай ваш партнер оголиться і зручно вляжеться в теплій кімнаті. Накрийте його торс простирадлом або рушником і наведіть тканину, щоб мати доступ до різних частин тіла. Для того щоб вам було зручно робити масаж, він повинен лежати на плоскій поверхні: на висоті, якщо ви стоїте на підлозі, або на підлозі, якщо ви робите масаж, стоячи на колінах. Навіть ліжко з щільним матрацом - занадто м'яка поверхня для виконання масажу. При необхідності покладіть подушку під коліна або живіт партнера.

2.


Розігрійте тепле рослинне масло або інший зволожувач природного походження. Можна підігріти його в духовці або над свічкою. Обов'язково перевірте температуру зволожувача, завдавши краплю на зап'ясті, перш ніж використовувати його при масажі. Занадто гаряче масло може викликати опік.

3.

Нахилившись до партнера, починайте з натиском погладжувати його тіло кінцями пальців або долонями. Рухи повинні направлятися зовні, направляючи кровотік до зовнішніх краях тіла. Переносите частину ваги тіла на руки так, щоб вам не доводилося розраховувати виключно на силу рук або долонь.

4.

Помістивши долоні по обидві сторони нижньої частини хребта, сковзаєте руками вгору по черзі, натискаючи рівномірно, вектор тиску повинен бути спрямований вглиб тіла. Не натискайте на хребет і кістки. Масаж зачіпає м'язову тканину і впливає на кровообіг. Якщо ви натиснете на кістки, це викличе хворобливі відчуття, і у вашого партнера не вийде розслабитися. Коли ваші руки дійдуть до лопаток, ведіть їх вгору і в сторони до плечей. Трохи зменшіть тиск, коли сковзаєте долонями по лопатках. Потім охопіть пальцями плечі, проведіть кистями по задній стороні шиї. Використовуючи легкий тиск, сковзаєте руками вниз по обидві сторони хребта. Повторіть всі три або чотири рази.
{LikeAndRead}

5.

Повторюйте попередній крок, використовуючи тільки великі пальці для того, щоб «пройтися» ними з двох боків уздовж хребта. Інші пальці при цьому тримайте на спині. Потім притисніть долоні до центру нижньої частини спини і водите ними круговими рухами, водячи пальцях по ребрах так, щоб пальці при русі стосувалися столу. Весь час тримайте долоні трохи зігнутими, щоб руки повторювали контури тіла. Повторіть кілька разів. А потім виконайте цей прийом, використовуючи тільки великі пальці.
{/LikeAndRead}