Як повідомити погану новину


Багато разів у житті мені доводилося повідомляти людям сумні, неприємні новини. Ось кілька порад, які, можливо, вам знадобляться, якщо вам доведеться повідомити комусь погану звістку.

1.


Подумки приготуйтеся до того, що вам треба повідомити неприємну звістку. Емоційно дуже важко повідомляти погані речі. Якщо ви відчуваєте, що ось-ось розплачеться, дайте волю сльозам. Немає людей з кам'яним серцем і іноді треба виплакатися, перш ніж принести цю звістку іншій людині.

2.


Постарайтеся розповісти погану новину якомога швидше. Це не означає, що ви повинні вломитися до людини на роботу або в гімнастичний зал під час заняття. Як можна швидше значить уявити себе на місці цієї людини і зрозуміти, що він ще не знає того, що відомо вам. Тобто уявіть собі, що ви б відчували на його місці.

3.

Постарайтеся знайти якесь відокремлене місце, якщо це можливо. Якщо там є стілець, попросіть цієї людини сісти поруч з вами. Зробіть глибокий вдих і видих перед тим, як підійти до людини, якій ви повинні повідомити погану новину. Намагайтеся говорити м'яко, але досить чітко, щоб людина зрозуміла сказане вами. Ви ж не хочете повторювати ваше повідомлення без крайньої необхідності.

4.

Говоріть обережно, не забувайте, що людина ще не знає про те, що трапилося. Якщо вам необхідно зібратися з духом, зробіть паузу перед тим, як продовжити. Це може допомогти вам говорити спокійніше, особливо, якщо це стосується членів сім'ї.
{LikeAndRead}

5.

Продумайте свої слова заздалегідь, до того, як почнете розповідати. Я завжди намагаюся починати з фрази «Я повинен сказати вам щось, чого ви не очікуєте». Швидше за все, це приверне його увагу і змусить зосередитися. Коли я бачу, що людина уважно слухає, я продовжую, кажучи «Я повинен повідомити вам неприємну новину». І продовжую розповідати.

6.

Я залишаюся з людиною і дізнаюся, чи не можу я чимось допомогти йому в цій ситуації. Можливо, потрібно буде відвезти цієї людини кудись або почекати, поки він кудись подзвонить. Запропонуйте відвезти його або організувати транспорт. Не залишайте людину одну, поки не переконаєтеся, що він прийшов до тями після почутого.{/LikeAndRead}