Як збільшити вміст прогестерону в організмі


Прогестерон - це один з двох основних гормонів, що беруть участь в роботі жіночої репродуктивної системи. Він бореться в організмі жінки з іншим гормоном, естрогеном, і регулює процеси дітонародження. Коли організм виробляє недостатню кількість прогестерону, відбувається домінування естрогену, що може призвести до порушення менструального циклу, викиднів, передменструального синдрому, неспокою і тисячам інших неприємних наслідків. Існує багато способів збільшення кількості прогестерону, також як і зменшення вмісту естрогену в крові.

1.


Дізнайтеся кількісні показники вмісту гормонів в своєму організмі. Попросіть свого лікуючого лікаря направити вас на аналіз крові на визначення вмісту гормонів. Гормональна система дуже чутлива, тому вам необхідно упевнитися, що рівень вмісту прогестерону дійсно низький, перш ніж намагатися його підняти.

2.


Приймайте вітаміни. На думку деяких докторів, прийом бета-каротину і вітаміну Е стимулює організм на вироблення більшої кількості прогестерону. Однак постарайтеся не приймати занадто багато вітаміну Е, так як прийом 300-600 одиниць цього вітаміну в день знижує рівень прогестерону. Орієнтуйтеся на 150 одиниць на день.

3.

Користуйтеся прогестеронові кремом, який продається в аптеках. Втирайте крем в ділянки тіла з тонкою шкірою, наприклад, в районі грудної клітки і зворотної сторони долонь. Таким чином, прогестерон, що міститься в кремі, буде вбиратися в ваш кровотік.

4.

Приймайте прогестерон у складі добавок. Таблетки, які вводять натуральний прогестерон у ваш організм, знайти досить важко. Деякі фармацевтичні компанії виробляють і продають такі ліки, але таких компаній небагато, так як вони не мають можливості запатентувати свої препарати. На думку деяких дослідників, ін'єкції прогестерону набагато ефективніше, ніж таблетки.
{LikeAndRead}

5.

Поміняйте свої харчові звички. Уникайте продуктів типу сої, тофу і соєве молоко. Дослідники стверджують, що в цих продуктах міститься естроген. Чим більше естрогену у вашій крові, тим сильніше домінування естрогену.

6.

Вдамося до допомоги трав. Ягоди Авраамового дерева (Вітекс) допомагають жовтому тілу матки виробляти прогестерон і естроген в збалансованих кількостях. Ягоди впливають не безпосередньо і не містять гормонів самі по собі.
{/LikeAndRead}