Як поліпшити повітря у вашому домі


Люди в нашій країні проводять 90% часу в приміщеннях, найчастіше - вдома. Дослідження показують, що повітря в приміщеннях може бути набагато гірше, ніж зовні, навіть в самих індустріальних містах. Повітря в наших будинках накопичує забруднюючі речовини з різних джерел, які містять або виділяють токсичні елементи. Забруднювачами повітря всередині приміщень є будівельні матеріали, меблі, фарби, пропан, килими та побутова хімія, і це далеко не все. На щастя, ситуація із забрудненим повітрям у приміщенні не так страшна і може бути з легкістю виправлена за допомогою декількох простих дій.

1.


Придбайте кімнатні рослини. Дослідження вісімдесятих років показали, що більшість кімнатних рослин насправді очищають повітря від небезпечних токсинів. На додаток до перетворення вуглекислого газу в кисень, рослини, наприклад, бамбукова пальма, англійська плющ, хризантема, гербери і ромашки видаляють шкідливі елементи, такі як трихлоретилен, бензол і формальдегід з повітря. Вчені рекомендують використовувати не менше 15 зразків різних кімнатних рослин, щоб поліпшити якість повітря. Це еквівалентно одній рослині приблизно на кожні 8 квадратних метрів житлової площі (більше, якщо у вас високі стелі).

2.


Підвищіть вентилируемость. Більшість будинків спроектовані таким чином, що в них надходить мінімальна кількість повітря зовні. Це здорово в плані енергозбереження, але погіршує якість повітря всередині приміщення, через що скупчуються з часом токсинів та інших забруднюючих речовин. Єдиний спосіб боротьби з цим - це підвищити вентилируемость вашого приміщення. Це може бути зроблено за допомогою штучної вентиляції (наприклад вентилятор у кватирці) або за допомогою природної (періодично відкривати двері чи вікна і провітрювати). У суворі часи року можна відкривати вікна на невеликий проміжок часу, поки ви не вдома. Але якщо для цього занадто холодно або жарко, то використовуйте зовнішні вентилятори, наприклад у кватирці вашої кухні або ванної кімнати.

3.

Використовуйте натуральні чистячі засоби та пестициди. Незважаючи на те, що кімнатні рослини та вентиляція допомагають в боротьбі із забрудненням повітря у вашому приміщенні, також дуже важливо позбуватися принесеної і яка склалася в будинку бруду. Використання натуральних пестицидів і чистячих засобів допоможе в боротьбі з токсичними речовинами з зіпсованих і використаних побутових продуктів, які погіршують якість домашнього повітря. Крім того, рекомендується зберігати токсичні речовини зовні (наприклад, чистячі засоби, фарби, пестициди та розчинники).

4.

Регулярно пилососьте і протирайте пил, для того, щоб звести до мінімуму ризик постраждати від пилових кліщів та алергії. На додаток до того, щоб пилососити килими і килимові вироби, також вельми корисно пилососити штори, подушки, матраци та м'які меблі. Використання пилососа з високоефективним повітряним фільтром допоможе видалити дуже дрібні частинки, які в звичайних пилососах можуть повторно циркулювати назад у повітря.
{LikeAndRead}

5.

Регулярно чистите або міняйте повітряні фільтри. Батареї центрального опалення та повітряні фільтри вашої вентиляційної системи (кондиціонера) збирають пил і сміття досить швидко і коли це відбувається, якість повітря погіршується. Періодично міняйте їх відповідно до інструкцій виробника, для підтримки якості повітря у вашому домі. Якщо вам це підійде, ви могли б розглянути можливість використання високоефективних повітряних фільтрів. Якщо ж вони вам не підходять, то на ринку є багато портативних систем високоефективної фільтрації, що може допомогти усунути дрібні частинки з повітря, на що звичайні фільтри не здатні.

6.

Контроль вологості. Високий рівень вологості може збільшити концентрацію деяких забруднень. Крім того, біологічним забруднювачів, включаючи бактерій, цвіль, грибки, віруси і пилових кліщів, необхідна відносно висока вологість для процвітання. Контролюючи рівень вологості в будинку, зростання деяких біологічних забруднювачів можна буде звести до мінімуму. Для дому, як правило, рекомендується відносна вологість від 30% до 50%.{/LikeAndRead}