Як встановити розумні рамки дозволеного


Кожен з нас часом відчуває, що він просто розривається на частини. Стрес, неспокій, і навіть страхи, які з'являються внаслідок цього - абсолютно нездорова ситуація. На жаль, ми живемо в такому суспільстві, де дуже мало людей розуміють (вже не кажучи про те, що застосовують) правило «розумних кордонів» у своєму житті.

1.


Коли хтось страждає через те, що відчуває, ніби він уже не господар власного життя, це просто означає, що він не встановив допустимі межі. Коли важко розібратися в тому, де закінчується ваша відповідальність, і починається право на власне життя, це просто означає, що ви не встановили розумні рамки. Встановлювати якісь рамки - цілком нормально, якщо робити це правильно. Рамки в даному контексті просто допомагають вам чітко розділяти те, що стосується безпосередньо вас, а що - тільки інший бік. Перш за все, вирішите, де ви відчуваєте, що вас до чогось примушують, пригнічують, користуються вами, ображають вас або навіть маніпулюють вами.

2.


Як тільки ви це для себе з'ясуйте, постарайтеся визначити, в чому ви самі сприяєте такого поводження, і де ви не виставили розумні межі. Що вам потрібно для того, щоб позбутися від цього в своєму житті? Вам доведеться якось змінити свої звички, щоб встановити необхідні рамки. Сім'я та кар'єра - основні сфери вашого життя, на які цей фактор сильно впливає. І перше, і друге передбачають встановлення близьких відносин, і це часто призводить до того, що часом люди заходять за рамки дозволеного.

3.

Поважайте себе як особистість - у відносинах, в роботі, в своїх проектах, бізнесі, волонтерської діяльності, і т.д ... Ті, хто вас оточує, повинні чітко розуміти, що вони не мають права контролювати ваш час, особисте життя або пріоритети. І єдина людина, яка може дати їм це зрозуміти - це ви! Чітко висловлюйте свої думки, тримайте своє слово, і доводьте почате (і заплановане) до кінця.
{/LikeAndRead}