Як доглядати за новонародженим


З появою на світ дитини починається один з найбільш хвилюючих і навіть тривожних періодів у житті батьків, особливо якщо це у них первісток. Відтепер вашої найважливішою життєвою завданням стає догляд за новонародженим. Тим часом, ви напевно толком не уявляєте, як правильно поводитися з дитиною, якого режиму дня дотримуватися, як піклуватися про його розвиток, як годувати й оберігати, і ще багато чого іншого.

1.


Проконсультуйтеся у лікаря-педіатра, який викликає у вас довіру. Педіатр повинен стати для вас і вашої дитини своїм, близьким людиною, а не просто лікарем. Це закладе добру основу для подальшого розвитку дитини. Педіатр також відповість на всі ваші запитання, дасть професійну пораду і допоможе вирішити всі виникаючі проблеми.

2.


Розподіліть обов'язки по годівлі малюка між матір'ю і батьком. Батько повинен піклуватися про зручність обох під час годування і не лінуватися встати вночі разом з матір'ю, коли дитина вимагатиме уваги.

3.

Купуйте для новонародженого соску. Вона служить не тільки за своїм прямим призначенням, вона ще й заспокоює малюка. Перший рік життя дитини пройде набагато комфортніше, якщо він завжди буде відчувати себе в безпеці.

4.

Доглядайте за малюком по черзі. Більшість людей потребує вільного часу, щоб відпочити і побути на самоті. Поки з дитиною возиться папаша, матуся може прогулятися на свіжому повітрі, з'їздити кудись по справах або просто подрімати. Це також дозволяє дитині звикнути до обох батьків однаково. Поки сидите з малюком, грайте і намагайтеся освоїтися з ним.
{LikeAndRead}

5.

Подбайте про те, щоб дитяче автокрісло було встановлено у вашій машині належним чином. Якщо у вас з'являться питання з цього приводу, звертайтеся в лікарню або в автосалон, де напевно вам допоможуть. Дитина поки ще слабкий і крихкий, його безпека повністю залежить від вас.

6.

Порадьтеся в дитячій поліклініці, як годувати малюка: грудьми або дитячими сумішами. Багато батьків вирішують використовувати і те, і інше.

7.

Не упускайте з виду забезпечення дитини пелюшками, підгузками, ковдрочку і т.п. Цю обов'язок бажано взяти на себе батькові. Якщо він буде своєчасно міняти пелюшки і вкривати малюка ковдрою, це хоч трохи розвантажить мати. Оновлювати запас ковдр і підгузників теж слід йому, позбавивши тим самим дружину від зайвого головного болю.

8.

Перед годуванням обов'язково стерилізують пляшечку. Новонароджена дитина ще якийсь час захищений імунітетом, успадкованим від матері. Але триває це недовго, і як тільки материнські антитіла залишають його організм, він стає надзвичайно сприйнятливим до самих різних інфекцій.

9.

Забезпечте для новонародженого стабільний режим дня. Годуєте його однією і тією ж сумішшю, купуйте одні й ті ж серветки, соски і т.п. Коли малюк звик до певного порядку, до одних і тих же запахів, смаків і відчуттів, навіщо щось змінювати?
{/LikeAndRead}